МОН та керівництво області обговорили з очільниками територіальних громад питання оптимізації освітнього процесу

У межах семінару «Особливості організації освітнього процесу в поліетнічному середовищі Закарпаття» спільна група представників Міністерства освіти і науки України та ОДА провела круглий стіл з очільниками територіальних громад та профільних підрозділів.

Конструктивна бесіда із владою різних рівнів дозволяє знаходити нові шляхи та способи оптимізації освітнього процесу на законодавчому та виконавчому рівнях. Така комунікація важлива для реалізації поставлених цілей.

У краї проживають представники багатьох національностей. Тому міністерство, очільники облдержадміністрації та територіальних громад проаналізували, які питання, пов'язані із задоволенням потреб етнічних меншин, сприятимуть їх всебічному розвитку.

Під час зустрічі найбільше уваги приділили вивченню державної мови у школах з викладанням мовою нацменшин.

Питання мовної політики у пріоритеті Президента України Володимира Зеленського та голови Закарпатської облдержадміністрації Анатолія Полоскова.

Наразі відбувається реформування освіти різних рівнів. З’явилися нові можливості – навчальним закладам надали автономію у питаннях організації процесу навчання, створення навчальних планів, затвердження освітніх програм.

Усе це потребує підтримки органів влади, аби оптимізація була швидкою та продуктивною.

У межах круглого столу обговорили і питання використання та розподілу освітньої субвенції, стимулювання викладання і вивчення мови, підготовку до ЗНО та фінансування об'єктів соціальної сфери.

Як зауважила директорка департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОДА Мар’яна Марусинець, спільна робоча група орієнтована на дидактично-методичний та толерантний діалог з громадами та освітянами.

Напрацювання сприятимуть не тільки вивченню державної мови, а й розширять можливості випускників при вступі та подальшому працевлаштуванні.