На Волині "знахарка" видурила у дівчини 500 тисяч гривень за зняття порчі

Шахрайку засуджено до 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна за те, що жінка виманила півмільйона гривень за «зняття порчі».

Прокурори Офісу Генерального прокурора у Верховному Суді довели вину мешканки Волині у шахрайстві на загальну суму понад 500 тис грн (ч. 4 ст. 190 КК України). Суд касаційної інстанції залишив у силі вирок Хустського районного суду та ухвалу Закарпатського апеляційного суду, за якими громадянку засуджено до 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Офіс генерального прокурора повідомив, що шахрайка залякувала  юну мешканку Закарпаття нібито наведеною «порчею» на членів її сім’ї. Через порчу мала загинути матір дівчини. Шахрайка ввела студентку в оману, запевнивши, що може «зняти порчу» у вигаданий нею спосіб і допомогти уникнути трагічних наслідків.

Дівчина перебувала у розпачі та повірила шахрайці. Та наказала для здійснення ритуалу зібрати вдома усі заощадження та ювелірні вироби і передати їй, оскільки саме на них лежить «порча» і тільки так можна врятувати маму. Під час чергової  зустрічі шахрайка забрала 8 тисяч доларів, 8460 євро та золотими виробами вартістю 1 172 дол США. Загальна шкода спричинена потерпілій становила 549 тисяч гривень.

Верховний Суд погодився з твердженням прокурора, що покарання у виді 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна є справедливим заходом примусу.

Раніше повідомлялося, що у Києві жінка влаштовувалася на роботу до магазинів, і за кілька днів крала всі гроші з каси. ASPI news писало, що правоохоронці на Одещині інсценували затримання та вилучили майже 20 тисяч євро у підприємців.