Композитор Андрій Червеняк презентував в Ужгороді збірку "Пісні моєї душі"

Цікаво, що музикою Андрій Червеняк почав серйозно займатися уже в доволі зрілому віці, розповідає товариш композитора, також музикант Михайло Рибалко.

"Писати музику Андрій Андрійович почав уже на пенсії, у віці за 60. І ось який результат - 7 пісенних збірок. Наша з ним співпраця свого часу переросла у справжню дружбу. Андрій Червеняк - особлива людина, приклад для молоді, приклад того, що займатися творчістю ніколи не пізно. У нього душа співає. Я вважаю, що такі талановиті люди мають увійти в історію, їх треба увіковічити" - каже музикант, концертмейстер та товариш Андрія Червеняка Михайло Рибалко.

На презентації звучали пісні Андрія Червеняка у виконанні місцевих колективів, зокрема й студентів Ужгородського музичного фахового коледжу ім.Д.Задора. Гості могли насолодитися якісною музикою на слова закарпатських авторів. Презентація відбувалася у Фонді Андрія Півня, за сприяння якого збірка Андрія Червеняка була видана.

"Коли Андрій Андрійович розповів мені про збірку "Пісні моєї душі", я зрозумів, що це і для автора, і для суспільства дуже важливе музичне зібрання. Тому ми доклали зусиль, аби ця збірка вийшла у світ. Я впевнений, що з неї багато почерпнуть музиканти і студенти навчальних закладів музичного напрямку. Бо в неї справді вкладено душу автора" - розповідає Андрій Півень, засновник Фонду Андрія Півня.

Андрій Червеняк увійшов у творче композиторське життя Закарпаття трохи більше 10 років тому. До цього працював у сфері харчової промисловості. Втім, маючи фахову музичну освіту, таки повернувся до музики і заявив про себе уже сімома збірками.

"Презентована збірка "Пісні моєї душі" наче підсумовує творчий, композиторський шлях Андрія Червеняка. Втім, Андрій Андрійович ще має енергію, бажання творити і сильний дух. Тож, я впевнений, ще потішить нас своєю творчістю" - ділиться враженнями Федака Павло вчений-історик, краєзнавець, громадський, культурний й політичний діяч.

Привітати композитора й познайомитися із його новим творінням зібралася культурна й наукова еліта Закарпаття, просвітяни, музиканти та виконавці.