Мер Рівного погрожує "запакувати та вивезти" ромів на "рідне" Закарпаття

Міський голова Рівного Олександр Третяк / facebook.com/tretyak.alex

Міський голова Рівного Олександр Третяк пропонує вивести ромів на Закарпаття через "нахабну поведінку".

Про це він заявив в ефірі Радіо Трек, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.

Третяк каже, що у нього "бракує слів і толерантності до того, що вони творять в місті". Заради цього, він додав, навіть мав провести засідання з правоохоронцями, але притягнути до відповідальності осіб без постійного місця реєстрації і документів непросто.

Читайте також: Очередные антиромские акции и неэффективность государства дают повод называть Украину страной, в которой не соблюдаются права человека

Мер пояснив, що мав розмову з ромами й просив їх забратися з міста, але ті поскаржилися на проблеми зі транспортним сполученням.

"Я бачу, що йде до того, що ми зробимо радикально: всіх запакуємо в автобус і вивеземо в їхнє рідне Закарпаття", – відповів Третяк.

Крім того, на сайті міської ради 3 червня з’явилась петиція місцевих мешканців про "притягнення до адміністративної та кримінальної відповідальності ромське населення".

Авторка звернення назвала ромів "потенційними злочинцями" і звинуватила їх у вибиванні вікон в автомобілях та перешкоджанні роботи закладів громадського харчування.

Раніше "запакувати" ромів та вивезти на Закарпаття доручав міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

Читайте також: "Франківськ – не князівство": Аваков відреагував на поведінку мера Марцінківа щодо ромів

Останній національний перепис населення, проведений у 2001 році, зафіксував 47 600 ромів (що становить близько 1% від загальної кількості населення). Цілком ймовірно, що їх фактична кількість значно вища, кажуть фахівці, незалежні оцінки вказують, що у всій країні може проживати від 200 тисяч до 400 тисяч ромів,  причому найчисленніші ромські громади розташовані в Закарпатській, Одеській і Харківській областях.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube