На швейній фабриці в Ужгороді шиють одяг на український ринок та на замовлення Європи (ФОТО, ВІДЕО)

Одяг шиють на український ринок, замовлення також отримують від світових брендів. До Дня легкої промисловості, який відзначатимуть 13 червня, кореспонденти Суспільного поспілкувалися із працівниками фабрики.

Близько 400 суконь в день викроює Магдалина Блюдіна. У розкрійному цеху "Паради" вона працює 32 роки.

"Розкроюємо ми все, починаючи від однотонної тканини, з квіточками, в рисочку, у кліточку: під усе йде у нас підгонка, — пояснила жінка. — Вироби у нас йдуть - брюки, блузи, сукні, спідниці, пальто, дитячі боді. Окрім того, ми кроїмо на всю Україну".

На комп"ютері розкладає лекала брюк Світлана Малец. "У мене завдання розкласти, так щоб було якнайменше випадів тканин, щоб її зекономити. Зараз у мене на екрані брюки: я розкладую два розміри, бо так ефективніше й економніше", — розповіла Світлана.

Швачка Ольга Товтин зараз обточує рукав куртки. Жінка розповіла: її норма за зміну — зшити близько 150 рукавів. "Після мене відправляють прасування, а потім на оздоблювальну строчку", — сказала вона.

Готовий виріб - куртку, якій Ольга Товтин обточувала рукав — перевіряє контролерка якості Яна Лупей.

"Курточку потрібно якісно перевірити, як з лицьового боку, так і навиворіт. Буває таке, що маємо невеликий відсоток браку: 20 або 30 відсотків. Буває таке, що й немає браку, це залежить від моделі та складності її пошиття", — розповіла контролерка.

Осінньо-зимову колекцію для європейських брендів, яку відшивають на Ужгородській фабриці, показує головна інженерка підприємства Олена Ковальчук.

"Ми працюємо для Німеччини, для Франції, для Данії, для Австрії, — сказала вона. — Почали зараз працювати навіть для одного модного будинку з Амстердаму. Ми виробляємо вдень приблизно 500 плечових виробів і до 2000 тисяч брюк".

Це весняно-літня колекція фабрики "Парада", яка налічує близько 50 моделей, розповіла арт-директорка підприємства Тетяна Коцюба.

"Для створення наших колекцій ми намагаємося враховувати усі смакові вподобання наших жінок. І основний такий критерій - поєднання одягу, — пояснила арт-директорка. — Тобто якщо ми вдягаємо таку сорочку, то ми зможемо у наших колекціях знайти пару для неї: спідницю або брюки, або "бермуди", або жакети, куртки-сорочки. Нюансом для створення колекції є особливості фігури українських жінок: ми їх теж враховуємо: в нас є варіанти для різних стилів, для різних типів фігур".

За словами інженерки Олени Ковальчук, на фабриці зараз працює 300 людей. Через карантин обсяги виробництва знизилися на 50 %. А з травня підприємство отримало більше замовлень із Європи.