Депутати Великоберезнянської селищної ради закликають керівника закарпатських "Слуг народу" зберегти школу-інтернат (ФОТО)

В колективному зверненні, яке 3 червня підписали 18 депутатів Великоберезнянщини, йдеться про необхідність скликання позачергової сесії Закарпатської обласної ради задля вирішення одного питання - збереження Великоберезнянської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату.

А саме депутати просять відмінити попереднє рішення обласної ради про ліквідацію школи-інтернату та доручити Департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації протягом 2-х місяців розробити та подати на розгляд проєкт рішення про реорганізацію на один з типів закладів загальної середньої освіти, що передбачені Законом України "Про повну загальну середню освіту".

Як зазначається у зверненні, необхідність прийняття такого рішення зумовлена нещодавніми законодавчими змінами, зверненнями трудового колективу навчального закладу та Великоберезнянської селищної ради, задля захисту інтересів дітей з особливими освітніми потребами, трудових прав колективу, збереження цілісності майнового комплексу.

1 червня, до Дня захисту дітей, з аналогічним зверненням до М.Тищенка звернувся і колектив Великоберезнянської школи-інтернату.

Як повідомляло Закарпаття онлайн, 25 лютого 2021 року на другій сесії VІІІ скликання Закарпатської обласної ради було прийнято рішенння №161 про ліквідацію юридичної особи "Великоберезнянська загальноосвітня санаторна школа-інтернат І-ІІІ ступенів Закарпатської обласної ради". Тогоріч, при попередній владі, даний проєкт, після протестів колективу та громадськості, неодноразово знімався з розгляду.

22 березня 2021 року на сесії Великоберезнянської селищної ради було прийнято рішення №116 "Про зверення Великоберезнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області щодо внесення змін у рішення №161 від 25.02.2021 року Закарпатської обласної ради", мотивуючи, зокрема, відсутністю коштів в місцевому бюджеті на утримання даного закладу. Це в свою чергу ставить під загрозу збереження робочих місць та цілісності майнового комплексу. Таким чином селищні депутати звернулись до керівництва обласної ради та облдержадміністрації щодо збереження навчального закладу на балансі області, замінивши ліквідацію закладу на реорганізацію в обласний спортивний ліцей.

13 квітня 2021 року Верховна Рада України прийняла Закон України №1385-IX "Про внесення змін до Закону України "Про повну загальну середню освіту" щодо розширення можливостей для трансформації освітньої мережі та захисту прав учасників освітнього процесу", який був підписаний Президентом України 29 квітня. Даним Законом трансформацію санаторних шкіл продовжено на один рік - до липня 2022 року, а сама реорганізація або закриття санаторної чи спеціальної школи допускається лише після погодження з Міністерством освіти і науки України.

Варіант трансформації (реорганізації) школи-інтернат у Великому Березному в обласний спортивний ліцей підтримала й заступниця Міністра освіти і науки України Віра Рогова, яка перебувала з робочим візитом на Закарпатті 26 лютого.

Йдеться про обласну санаторну школу-інтернат у Великому Березному, яка є спеціалізованим навчальним закладом, унікальним і єдиним на Закарпатті для навчання дітей із бронхолегеневими та серцево-судинними захворюваннями, побудована ще в 60-х роках та розрахована на майже 300 учнів, де працює 105 педагогічних, медичних та технічних працівників. На території загальною площею 5,5 га знаходиться адміністративні, навчальні та спальні корпуси, сучасні початкові класи НУШ та комп'ютерні класи, медичний пункт, чудова кухня та їдальня, душові (окремо для хлопців і дівчат), пральня, кабінет перукарні, кімната аромотерапії, бібліотека, кабінет швеї, майстерня по ремонту взуття, котельня, сад, спортивний зал, приміщення та площадка з тренажерами, два футбольні поля (велике і мале) тощо.

20 травня депутати Закарпатської облради провалили голосування щодо відміни закриття Великоберезнянської школи-інтернату. Підтримали відповідний проєкт рішенння всього 20 із 56 зареєстрованих депутатів.