У Мукачеві презентували книгу-життєпис, присвячену Василю Гарагоничу

У місті над Латорицею пройшов вечір пам'яті Василя Гарагонича. Відомого мукачівця прийшли згадати рідні, друзі та колишні колеги. Про це Depo.Закарпаття розповів його син Іван Гарагонич.

Захід відбувся 19 липня у стінах драмтеатру. Вшанувати пам'ять доктора історичних наук, професора, шеф-редактора "Панорама Медіа Групи" прийшло чимало гостей. Їм презентували книгу "Світло далекого вирію…", яка стала своєрідним життєписом відомого журналіста.

Збірка на понад 400 сторінках вміщує спогади рідних, друзів, колег про знайомство з ним та бібліографічний покажчик із понад півтори тисячі статей, інтерв’ю, нарисів, наукових і педагогічних праць, які встигли вийти в світ з-під пера Василя Гарагонича. Книга була підготована, фактично, за сім місяців. Упорядником видання став старший син Василя Гарагонича – головний редактор "Панорама" Іван Гарагонич. Велику допомогу в створенні книги надали друзі – Андрій Дурунда та Микола Олашин.

"Краще б такої безмірно печально-сумної для мене книги зовсім не було. Бо вона – про мою найдорожчу в житті втіху,мого дорогого синочка, кровинку мою – про Василя, якиймав ще жити й жити, добро творити...Але вже рівно рік минув, як він переступив поріг Вічності", – пише батько Василя Гарагонича – Василь.

Дві частини вечора пам’яті були поєднані відеорядом, в якому рідні люди згадують Василя Гарагонича. А ще відомі особистості, з яким він був не тільки знайомий, а й мав близькі товариські відносини.

Нагадаємо, у Мукачеві відкриється виставка відомого художника. Аттіла Коприва презентує свої картини у галереї Угорського дому ім. М.Мункачі.