У Рахові збудують реабілітаційно-оздоровчий центр з критим басейном для дітей та дорослих з інвалідністю (ВІДЕО)

9 вересня у Рахові відбулася стартова міжнародна конференція з нагоди початку проєкту "Розвиток послуг медичної та соціальної реабілітації в межах українсько-румунської прикордонної території - МедСоціоРіхеб". Її учасниками стали як очільники бенефіціарів - Рахівської міської ради, румунського міста Бая-Спріє, "Фонду гуманітарно-соціального розвитку та збереження культурної спадщини", так і дипломати консульства Румунії в Україні, керівники районної влади та інші. Головним бенефіціаром проекту є Рахівська міська рада.

У рамках співпраці у Рахові збудують реабілітаційно-оздоровчий центр з критим басейном для людей з особливими потребами (основною цільовою групою є діти з інвалідністю, а також учні шкіл та вихованці дошкільних навчальних закладів). А в румунському місті Бая-Спріє планують модернізувати соціальний будинок для самотніх людей похилого віку.

Рахівський міський голова Віктор Медвідь каже: про такий комплекс у місті мріяли вже давно. Зі стартом учасників конференції привітали міський голова Бая-Спріє Алі́ну Себастьяну Бірд та представниця "Фонду гуманітарно-соціального розвитку та збереження культурної спадщини" Ольга Курак. До вітань долучились консул консульства Румунії в Солотвині Ґеорґе Ангел, голова Рахівської районної державної адміністрації Олександр Небила, голова Рахівської районної ради Діана Бабинець, директор КНП "Рахівська районна лікарня" Володимир Симулик та інші. Побажали успіхів у реалізації масштабного проєкту, адже це вперше такі потужні інвестиції залучені в медичну сферу.

Під час конференції доповідачі детально презентували проект "Розвиток послуг медичної та соціальної реабілітації населення в межах румунсько-української прикордонної території - МедСоціоРіхеб", та обговорили аспекти його реалізації.

У Рахівській міськраді кажуть: будівництво реабілітаційного центру площею 370 квадратних метрів розпочнуть вже наступного тижня. У комплексі облаштують сучасний критий басейн розмірами 25 на 12 метрів. Тут не лише проходитимуть реабілітацію діти з особливими потребами, а й будуть проводити заняття для учнів освітніх закладів міста. Загальна вартість проєкту - 56 мільйонів гривень.

За словами Рахівського міського голови, 30 відсотків коштів для реалізації проекту відповідно до грантової угоди вже отримали. Решту сподіваються отримати з державного бюджету