Колишньому фермерському будинку на Берегівщині надано статус заміського будинку року в Угорщині (ФОТО)

Голос Карпат

Нагороду керівнику будинку вручили в Асоціації угорських заміських будинків під час конференції, присвяченої національній ідентичності, 7-8 жовтня.

Заміський будинок у Надьберезі урочисто відкрили 15 лютого 2013 року. Будівля являє собою типовий фермерський дім, побудований 1898 року у Берегівському районі. Спочатку він складався з трьох кімнат, а потім додали четверту. Увага угорських дослідників саме до цього села спричинена тим, що саме тут збереглась, напевно, найбільша на Берегівщині кількість стародавніх (кінця ХІХ – першої половини ХХ ст.) будинків в угорському стилі.

Опікується будинком Закарпатський угорський інститут імені Ференца Ракоці ІІ, а культурно-освітні програми тут організовуються неприбутковою громадською організацією “Pro Cultura Subcarpathica”. Заміський будинок та його господарські будівлі служать відповідним місцем для програм – чи то виступів танцювальних колективів, організації майстерні ремесел, чи навіть традиційної випічки хліба.

Зважаючи на ткацьку славу села, заміський будинок у Великих Берегах виступає центром ткацького мистецтва, будуючи відповідну спільноту для обміну досвідом. Варто зазначити, що загальноосвітня школа у селі також відома своїм Музеєм ткацтва та спеціалізацією при навчанні школярів.

Тут же за останній рік пройшли музейно-педагогічні сесії для україномовних та російськомовних студентів.

Крім культурної складової ми багато уваги приділяємо розвитку угорськомовної освіти на Закарпатті. Так, зокрема, угорський уряд декілька років тому розпочав активно підтримувати розвиток професійно-технічних закладів на Закарпатті. Так звані Центри професійного навчання відкриті та діють вже у Великій Доброні та Пийтерфолво.

InfoPost.Media за матеріалами 24.hu

Нагадаємо, нічний "сюрприз" на кордоні з Румунією: що виявили в мікроавтобусі на ПП "Дякове" (ФОТО)