На місці громадської вбиральні в центрі Ужгорода хочуть збудувати кафе (ФОТО, ВІДЕО)

Закарпаття онлайн

Проєкт будівництва складається з двох частин: реконструкції міської вбиральні та квіткового павільйону, а також зведення самого кафе, — розповідає один із власників Павло Маєрчик. Йому належить земельна ділянка з 2007 року.

"Майно куплене на аукціоні. Департамент міського господарства виставляв ще в ті роки на аукціон, — розповів він. — Ми прийшли на аукціон, купили. Земельна ділянка була оформлена відповідно до займаного майна. Проєкт визначено, що він має невеличке надбудоване приміщення скляного характеру. Висотою 2 метри 73 сантиметри разом із дахом, воно не буде монументальною спорудою. Буде прохід набережною, як і передбачено проєктом. Займає в межах земельної ділянки як і передбачено згідно з чинним законодавством усі ці архітектурно-будівельні норми будуть витримуватися".

За словами Павла Маєрчика, коли зроблять благоустрій території, тоді демонтують паркан, який перекрив прохід від пішохідного мосту на Київську набережну. Головний архітектор міста Олег Боршовський каже: площа Петефі знаходиться в історичному ареалі, тому власники мали погодити зведення кафе і з містобудівною комісією, і з Міністерством культури.

"Ми не маємо права в історичному середовищі робити псевдоісторизм, — пояснив він. — Згідно з законодавством в історичному ареалі основну крапку щодо вигляду об"єкту ставить не тільки містобудівна рада або архітектор міста, але найголовніше - це є Міністерство культури. То не будуть два різні об"єкти, то буде один об"єкт. Він має бути сучасним, щоб не дисгармоніював на тій території. І найголовніше не був дуже високим, тобто ми також ввели обмеження за висотою, не вище, щось там, 4 метрів. Переважна більшість скла".

Проєкт цього будівництва розглядали торік і на консультативній раді в Закарпатській ОДА, - повідомила її членкиня Тетяна Літераті. На камеру вона коментувати відмовилася, усно сказала: голосувала "проти" скляної будівлі — хотіла бачити на тому місці зелену зону. Начальник відділу охорони культурної спадщини ОДА Томаш Сопко сказав: консультативну раду збирали мінімум тричі і вирішили зменшити висоту будівлі, адже у проєкті йшлося про 2 поверхи. Затвердили один.

"Якби були власники цих ділянок, які б сказали, що ми даруємо це місту Ужгород і зробимо там квітковий газон, то воно би було краще, — сказав Томаш Сопко. — Ми заперечували будь-яке будівництво, зійшлося до згоди, що цей варіант найменше шкодить історичній частині нашого міста. Кінцево це питання погоджувалося в міністерстві культури".

Співвласник Павло Маєрчик каже: пропозицій передати майно місту до нього не надходило. Будівництво кафе на площі Петефі біля пішохідного мосту мають завершити в кінці травня 2022 року.