В Ужгородському скансені відбудеться міжнародна виставка "ХІ Карпатське бієнале"

depo.ua

У виставковому залі Ужгородського музею архітектури та побуту 25 листопада 2021 р. о 11 00. відбудеться відкриття Міжнародної виставки "ХІ Карпатське бієнале" графіки дітей та молоді. Про це Depo.Закарпаття повідомили в пресслужбі Ужгородського музею архітектури та побуту.

У програмі відкриття виставки – нагородження переможців та учасників конкурсу з України та музичний супровід.

Виставка є результатом міжнародного проекту художнього конкурсу для дітей та молоді, започаткованого у 2001 році під назвою "Карпатське бієнале" графіки для дітей та юнацтва "Вчора - сьогодні - завтра".

Його головним ініціатором та організатором був Культурний центр у Перемишлі, який потім налагодив співпрацю з Вигорлатським освітнім центром у Гуменному (Словаччина), Центром для дітей та молоді "Галичина" у Львові (Україна) та Регіональним культурним центром у Еґері (Угорщина). Завдяки домовленості з цими центрами, конкурс проводиться в іншій країні кожні два роки, а після конкурсу виставка представлена в кожній країні-учасниці проекту.

З 2017 року як співорганізатор в мистецькому проекті Україну представляє Закарпатський музей народної архітектури та побуту в Ужгороді.

Це єдиний у своєму роді конкурс, який збирає молодь (віком 6-19 років) з Польщі, України, Угорщини, Румунії та Словаччини. Їхні сподівання, мрії, переживання, цінності та світогляд представлені через мистецтво. Класична графіка, така як рельєфний друк, глибокий друк або інші альтернативні методи, широко відображає емоційний внутрішній світ учасників.

Конкурс та церемонія нагородження переможців проходили за підтримки Міністерства культури, національної спадщини і спорту Польщі в Культурному центрі м. Перемишль. Загалом на конкурс було надіслано 850 робіт, в т.ч. 100 з Ужгорода, Мукачева та Львова.

Змагання проходили в чотирьох вікових категоріях, в кожній з яких почесне журі визначило переможців.

Читайте також: Від Рима до Кіото: ТОП-10 міст, які надихають.