У четвер нова коаліція в Закарпатській облраді збереться за "сценарієм" нової опозиції і обере Чубірка

Закарпаття онлайн

Відбутися воно має відповідно до розпорядження наразі чинного заступника голови Закарпатської обласної ради і виконуючого повноваження голови після відставки Олексія Петрова, представника політичної партії "За майбутнє" Василя Іванча.

Коаліціянти, які намагалися провести засідання раніше, зрештою мусили погодитися з таким сценарієм, адже його ігнорування призвело б до нелегітимності всіх наступних рішень.

Натомість, нова опозиція у складі "слуг народу", представників "За майбутнє" та депутатів-угорців, як стверджують джерела Закарпаття онлайн в обласній владі, втратила мотивації для "замінувань" владної споруди на площі Народній, а тому, з великою долею ймовірності, можна говорити про те, що цього разу сесія таки відбудеться.

За інформацією Закарпаття онлайн, рішучість Банкової щодо ліквідації "ріднозакарпатської" присутності у керівництві Закарпатської ОДА каталізувала процеси всередині нової коаліції, яка, відповідно, зрештою визначилася з кандидатурою на посаду голови обласної ради. Тобто, вже остаточно вирішено, що у четвер цю посаду займе представник "Рідного Закарпаття" і, водночас, особа, близька до Віктора Балоги - Володимир Чубірко. У цьому контексті формально подолано негативне ставлення до нього окремих представників "ширки" і, в підсумку, за інформацією Закарпаття онлайн, залишився лише один депутат, який в четвер принципово не віддасть свій голос за В.Чубірка. Утім, така принциповість уже не вплине на результат: при необхідних 33 голосах на підтримку В.Чубірка коаліція опирається на реальних 37-38.

З джерел Закарпаття онлайн в обласній владі стала такаж відома кандидатура першого "погодженого" заступника голови облради - депутатки від політичної партії "За майбутнє" Андріани Сушко. Остання в 2015-2019 рр. обіймала посаду секретаря Ужгородської міської ради. А в часі коаліційних катаклізмів в облраді всупереч лінії політичної сили, з якою пройшла в облраду, долучилася до нової коаліції.

Щодо кандидатур інших заступників, то дискусії триваюсь досі. Одним із потенційних кандидатів в заступники є Андрій Шекета від "Батьківщини", який вже був заступником в О.Петрова в першому варіанті коаліції.