Мільйон гривень планують виділити з бюджету Ужгорода на оновлення двох аварійних котелень

UA: Cуспільне мовлення

Позачергова сесія Ужгородської міськради має відбутися 13 січня. Її скликають, аби спрямувати гроші для закупівлі котлів закладам, де сталися аварії на котельнях. Про це Суспільному повідомила начальниця відділу освіти Ужгородської міськради Наталія Мухомедьянова. Ідеться про ті котельні, що обігрівають ужгородські школи №9, №12 і №15, а також восьмий дитсадок. Через перебої з теплопостачанням у закладах холодно.

Керівник ужгородському садочку №8 Олег Пагулич розповів: через відсутність тепла довелося об’єднати три групи з іншими. На термометрі тут +9 градусів. Дітей перевели у приміщення, де температура повітря від 20 градусів вище нуля.

"Більша частина садочку отримує тепло. Є деякі групи, де не вистачає тиску і подачі відповідного тепла, не отоплюються належним чином. Тому діти з цих груп тимчасово до вирішення цієї проблеми переміщені в групи, де нормальна, хороша температура", — розповів Олег Пагулич.

"З понеділка ми об’єднані. У нас дві групи. Сьогодні нас разом 30. Як на мене, то мені не складно. Дітки, слава Богу, як на диво, дуже добре граються", — розповіла вихователька садочку Тетяна Пузяк.

Котельня, яка забезпечує теплом цей садочок, розташована на території 15-ї школи. Вона опалює три заклади: крім садочка і 15-ї школи, ще й 12-у, — розповів енергетик Іван Фулим. Перебої з теплопостачанням почалися три роки тому.

"Ще, як було де варити котел, то якось виходили із положення. Тепер уже немає, де там сварку зробити: одного дня заварять, наступного дня знову лопає. Немає підігріву такого, як треба, є 45-50 градусів на виході, то може обігріти на 16-14 градусів садочок, школу. Ми, щоб вийти із положення, ставимо каміни ще у молодших класах", — розповів Іван Фулим.

Начальниця відділу освіти Ужгородської міськради Наталія Мухомедьянова розповіла: "Завтра на 10 годину буде зібране позачергове засідання сесії міської ради, на якому буде виділено додаткових бюджетних призначень у сумі мільйон гривень для закупівлі нового котла для 15 школи та закупівлі комплектуючих для ремонту для 9 школи. Стосовно 9 школи, то станом на сьогодні, у зв’язку з початком навчального процесу з 10 січня наші учні перебувають на дистанційній формі навчання, оскільки температурний режим не дозволяє здійснювати звичайний навчально-виховний процес в очній формі. Котельня на даний час перебуває у аварійному стані".

Щодо садочка, тут до кінця року, каже Наталія Мухомедьянова, мають побудувати автономну котельню, яка забезпечуватиме теплом лише цей заклад. За її словами, на ці потреби планують спрямувати понад 4 мільйони гривень.

Що відомо: Котельні, які обслуговують три школи Ужгорода та дитсадок, перебувають в аварійному стані. Щодо їхнього стану 11 січня в Ужгородській міській раді провели позапланове засідання комісії з питань ТЕБ та НС. У жовтні 2020-го ця котельня, яка обігріває дві школи та дитсадок, вже була в аварійному стані. Через заклади були без опалення.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram