Відомо, скільки "мільйонів" планують виділити з бюджету Ужгорода на оновлення аварійних котелень

Голос Карпат

Про це Суспільному повідомила начальниця відділу освіти Ужгородської міськради Наталія Мухомедьянова. Йдеться про ті котельні, що обігрівають ужгородські школи №9, 12 та 15, а також дитсадок №8. Через перебої з теплопостачанням у закладах холодно.

Керівник ужгородського садочку №8 Олег Пагулич розповів: через відсутність тепла довелося об’єднати три групи з іншими. "На термометрі +9 градусів. Дітей перевели у приміщення, де температура повітря від 20 градусів вище нуля", — каже чоловік.

"Більша частина садочку отримує тепло. Є деякі групи, де не вистачає тиску і подачі відповідного тепла, не отоплюються належним чином. Тому дітей з цих груп тимчасово до вирішення цієї проблеми перемістили в групи, де хороша температура", — розповів Олег Пагулич.

"З понеділка (10 січня, — ред.) ми об’єднані. У нас дві групи. Сьогодні нас разом 30. Як на мене, то мені не складно. Дітки, як на диво, дуже добре граються", — розповіла вихователька садочку Тетяна Пузяк.

Перебої з теплопостачанням почалися три роки тому

Котельня, яка забезпечує теплом цей садочок, розташована на території 15-ї школи. Вона опалює три заклади: садочок та школи №15 і 12, — розповів енергетик Іван Фулим. Перебої з теплопостачанням почалися три роки тому.

"Ще коли було де варити котел, то якось виходили із положення. Тепер уже немає, де там сварку зробити: одного дня заварять, наступного дня знову лопає. Немає підігріву такого, як треба, є 45-50 градусів на виході, то може обігріти на 16-14 градусів садочок, школу. Ми, щоб вийти із положення, ставимо каміни ще у молодших класах", — розповів Іван Фулим.

Начальниця відділу освіти Ужгородської міськради Наталія Мухомедьянова розповіла: "13 січня о 10 годині буде зібране позачергове засідання сесії міської ради, на якому буде виділено додаткові бюджетні гроші — мільйон гривень для закупівлі нового котла для школи №15 та закупівлі комплектуючих для ремонту у школі №9. Стосовно 9-ї школи, то наразі у зв’язку з початком навчального процесу з 10 січня наші учні перебувають на дистанційній формі навчання, оскільки температурний режим не дозволяє здійснювати звичайний навчально-виховний процес в очній формі. Котельня на даний час перебуває у аварійному стані".

Наталія Мухомедьянова додала: у садочку до кінця року мають побудувати автономну котельню, яка забезпечуватиме теплом лише цей заклад. За її словами, на ці потреби планують спрямувати понад 4 мільйони гривень.

Нагадаємо, "Не витримала - затріщала по швах": закарпатці обурюються на "халтурне" Велике будівництво, - Соцмережі (ФОТО)