Через фальсифікацію справи загибелі футболіста Мудри його родичі звернулися до прокуратури Закарпаття (ВІДЕО)

Закарпаття онлайн

30-річний капітан іршавської "Бужори" Мирослав Мудра загинув пізно ввечері 16 грудня 2020 року. На в"їзді у Іршаву, поблизу готельно-ресторанного комплексу "Іллара", на футболіста наїхав п"яний водій без прав, машину якого відкинуло на узбіччя після зіткнення з іншою автівкою під час невдалого маневру обгону.

Відомості до Єдиний реєстр досудових розслідувань під номером №12020070000000339 внесли наступного дня, а водія Opel Zafira, що скоїв наїзд, арештували і помістили до Ужгородського СІЗО, де він перебуває до сьогодні.

Водій іншого авто-учасника Volkswagen Caddy проходив у справі як свідок. Слідчі ГУ НП у Закарпатській області, які розслідували обставини, не знайшли доказів його причетності до смертельної ДТП. Поліцейські не освідчили учасника аварії на вміст алкоголю крові та не приєднали до матеріалів справи відео із камер спостереження поблизу трагедії, яке б могло розповісти більше про події того вечора.

Також слідчий експеримент провели у перші дні після аварії, не залучивши до нього потерпілу сторону. Повторне проведення експерименту вдалося домогтися лише через два місяці.

Крім того, правоохоронці не зафіксували ряд видимих пошкоджень на другому авто-учаснику, що в подальшому призвело до спотворення висновків експертиз. Численні клопотання потерпілої сторони про проведення незалежної транспортно-трасологічної експертизи були відхилені з посиланням на завершення строків досудового розслідування.

Відтак із Volkswagen Caddy був знятий арешт із зобов"язанням збереження речового доказу, проте власник порушив судову ухвалу і відремонтував авто.

На ці порушення, які допустили слідчі ГУ НП в Закарпатській області, звернув увагу Іршавський райсуд, де тепер проходять слухання справи по суті. Їх виокремили з матеріалів справи. 10 листопада 2021 року у Єдиний реєстр досудових розслідувань були внесені відомості за №12021070000000285 і розпочалось нове досудове розслідування обставин загибелі Мирослава Мудри.

Потерпіла сторона подали слідчим докази пошкоджень Volkswagen Caddy, що були знехтувані їхніми колегами і призвели до недостовірних висновків експертизи. Втім, за два місяці розслідування результатів по справі немає.

Сьогодні родичі загиблого футболіста змушені шукати підтримки у суспільства та вищестоящих органів.

Наприкінці 2021 року Іван Мудра, старший брат загиблого, котрий визнаний потерпілим у справі, дав коментарі журналістам одного із центральних каналів, котрі приїхали на Закарпаття висвітлювати "шиття білими нитками" кримінальних проваджень за участі п"яних водіїв.

А цього тижня невістка загиблого, закарпатська журналістка Олена Мудра, вже вдруге звернулася до керівника Закарпатської обласної прокуратури з фактами грубих порушень, які допустили правоохоронці на етапі досудового розслідування обставин трагічної загибелі найкращого футболіста Закарпаття 2020 року.