У США показали, що нова бомба Quicksink зробить з кораблем РФ, який не вміє користуватися ППО (відео)

Правий берег

Повітряні Сили США успішно протестували свою нову керовану бомбу Quicksink, влучивши нею по кораблю, повідомляють у Popular Mechanics.

Так, 28 квітня літак F-15E Strike Eagle скинув модифіковану керовану бомбу GBU-31 Joint Directed Attack Munition (JDAM), яка потопила повнорозмірний корабель – вона миттєво зламала кіль корабля. Ціль повністю зникла під хвилями всього за 39 секунд.

Фактично, Quicksink – це перероблена бомба GBU-31 (JDAM), яка здатна знищувати не тільки стаціонарні, але й рухомі цілі, що особливо корисно під час знищення цілей в морі, зокрема кораблів, що швидко рухаються.

У США позиціонують Quicksink як "недороге та гнучке рішення, яке може використовуватися на більшості бойових літаків ПС США" і має стати еквівалентом важкій протикорабельній ракеті, що запускається з підводного човна.

Так, серед літаків, які можуть скидати цю бомбу – A -10C Thunderbolt, B-52H Stratofortress, B-2A Spirit, B-1B Lancer, F-15E Strike Eagle, F-16 Fighting Falcon, F-22A Raptor, F-35A Joint Strike Fighter або ж БПЛА MQ-9 Reaper.

Озброєний бомбою Quicksink безпілотник може без ризику для екіпажу знищувати малозахищені російські та китайські цілі в морі (бомба буде ефективною передусім проти цілей з мінімальною ППО).

Загалом же нова керована бомба буде цінним інструментом, який дозволить потужнішій та дорожчій зброї займатися важливішими цілями.