Лелеки полюбили Слобідку: У селі Іванівської громади нарахували майже пів сотні лелечих гнізд

Село Слобідку Іванівської громади місцеві називають "Лелечим краєм", адже нарахували там майже пів сотні лелечих гнізд. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на Суспільне.

У кожному гнізді вже є дитинчата. Місцеві жителі нерідко допомагають лелекам в облаштуванні гнізд. Як, наприкла, Віктор Степчук.

"Була можливість їм зробити дерево. Ми його трішки підрізали. Воно живе. Лишнє гілля обрізали. Перший рік почали будувати, а на цей вже є малюки. Вилізли зробили їм сітку, винесли навіть гілочки, щоб вони бачили, що тут може бути гніздо", — розповідає чоловік.

Біля обійстя Ганни Бондарук лелеки селяться вже 15 років. За цей час, каже жінка, тричі зводили гніздо.

Лелеки у Слобідці живуть на електростовпах, будинках та деревах. Трапляється по 5-7 гнізд по сусідству. А нещодавно одне з лелеченят випало із гнізда. Його в траві знайшли Софія й Поліна Загнітки. Пташеня вони забрали  додому й назвали його Буся. За словами батька дівчат Михайла, перекопали все навколо в пошуках червʼяків, щоб годувати лелеченя. Софійка каже, що пташеня дуже лагідне, коли його гладять — тулиться, любить поїсти, а дякує глеготінням. Тепер Бусю годують фаршем, червʼяками та слимаками.

Нагадаємо, в Іллінецькій громаді врятували двох рідкісних птахів.