Автентичні пісні звучатимуть на Всеукраїнському фестивалі у Гайсині

У місті Гайсин Вінницької області 12 червня відбудеться V Всеукраїнський фестиваль-конкурс фольклорних колективів імені Гната Танцюри. Про це повідомляє Інформаційна  Вінниччина з посиланням на Укрінформ.

Фестиваль приурочений 120-річчя Гната Танцюри, тому мета його відродити і зберегти спадщину українського фольклору в піснях. Конкурс був започаткований ще у 2001 році з метою вшанувати видатного земляка, який зберіг і записав близько тисячі пісень від народної співачки Явдохи Зуїхи із села Зятківці.

Окрім цього, свято ще проходить в межах відзначення 30-річчя Незалежності України. Раніше конкурс проводили у рідному селі – Зятківцях, проте цього року його перенесли до міста Гайсин, де жив і працював Гнат Танцюра.  Планують організувати захід на центральній площі міста.

У фестивалі беруть участь одні з кращих фольклорних колективів та окремі виконавці не тільки з Вінниці, а ще з інших областей України. Аби глядачі поринули у вир українських традицій і фольклору учасники виконуватимуть автентичні пісні та давні українські обряди.

Серед учасників – вінницький гурт «Мокоша». Керівниця гурту Юлія Васюк до ювілею Гната Танцюри відтворила 120 народних пісень, записаних ним близько сто років тому на Поділлі. Також вона вже виклала у мережу відео з виконаннямям українських пісень, які Гнат Танцюра зберіг для нащадків.

Нагадаємо, у Вінниці створили програму національно-патріотичного виховання молоді.

Щоб отримувати новини вчасно, підписуйтесь на наш Телеграм-канал.