У Могилеві-Подільському відкрили центр для допомоги пацієнтам з інфарктами та інсультами (Фото)

У Могилів-Подільській окружній лікарні інтенсивного лікування відкрили реперфузійний центр. Завдяки цьому пацієнтам з хворобами серця не доведеться їхати на лікування до столиці.

Про це повідомляють у департаменті охорони здоров’я та реабілітації Вінницької обласної державної адміністрації.

Завдяки випуску центру інтервенційної кардіології людям надаватимуть оперативну медичну допомогу хворим з ішемічною хворобою серця (планова хірургія) та з діагностичною метою. Адже це найбільш віддалений від обласного центру район, який за новим адміністративним устроєм обслуговує більше 100 тисяч населення.

“8 червня в Могилів-Подільський ОЛІЛ провели перше стентування. Наразі 68-річний пацієнт почувається чудово і жодних скарг на біль у серці немає. Відсоток ураження судин був до 90%. Операція показала, що відтепер не потрібно їхати до обласного центру чи в столицю, а можна прооперуватися на місці”, — йдеться у повідомленні.

За словами лікаря кардіохірурга відділення інтервенційної кардіохірургії Могилів-Подільської ОЛІЛ Олега Дідура, за два дні медики вже встигли провести 8 коронографій. Це діагностичні інвазивні обстеження, які дають змогу показати коронарні артерії та те, чи є ураження судин і якого саме лікування вони потребують.

Допоки новостворення відділення не запрацює у цілодобовому режимі, патронатом місцевих медиків займатиметься лікар-кардіохірург серцево-судинного відділення інституту імені Миколи Амосова Станіслав Фанта.

Довідка:

Реперфузійний центр - це відділення в закладі охорони здоров'я, де безкоштовно здійснюють коронарне стентування (відновлення кровотоку артерією серця) за гострого інфаркту міокарда. Завдяки цьому лікарі зможуть надавати високоякісну та ефективну допомогу більшій кількості пацієнтів, для яких кожна хвилина може вартувати життя.