Відомий художник Володимир Козюк покидає Вінницю

Відомий вінницький хуожник Володимир Козюк повідомив про те, що покинув Вінницю і переїхав до Києва, передає Depo.Вінниця.

"Місто, що залишив. Так це Вінниця, я ще тут, частково, але речі майже усі забрав, вивіз ікони у Київ, найкращу і найбільшу колекцію Подільської ікони в Україні, аналога якій немає у світі, тай побачили вони і різних міст і трохи світу, хотів усе подарувати місту, багато років про це говорив, та й показав свої наміри на ділі, передав кілька десятків музею – десь там вони валяються під шаром пилу. Але не склалося, місцева влада тут родом з іншого виміру чим мій, їм не до музеїв. Уявляєте? Не взяли! Як і не взяли найбільшу колекцію українських марок, не потрібно це вінничанам, чи тим хто ними править", – з сумом повідомляє художник на своїй ФБ-сторінці.

Про те, що в місті останнім часом неохоче підтримують його масштабні проєкти, Козюк повідомляв і раніше. Зокрема недавній міжнародний пленер "Кращий художник" торік відбувся за підтримки Вінницької обласної адміністрації та міського голови Житомира. Наступний пленер Козюк планує проводити вже не у Вінниці.

"Усі кошти, що заробляв за багато років, вкладав у розвиток та збереження української культури та мистецтва, дбав, відшукував, зібрав – світ ахнув, але не місто, не влада міста. Коли стоїш серед міста і розумієш, що у пустелі, поодиноке перекоти-поле гонить вітер, думаєш, може це марево, але починаєш спілкуватися з іншими людьми, з інших міст, країн, розумієш що ще живий і не божевільний, просто вільний, душею та помислами, а поряд інший світ…" – додає художник.

У коментарях до повідомлення Козюка вінничани (і не тільки) висловлюють радше згоду з його позицією, аніж подив. Йдеться в них зокрема про те, що інші міста більше, ніж Вінниці, показують своє прагнення до мистецького зростання.

"Ви - перший з незалежних митців-менеджерів, хто покидає місто, але, повірте мені, не останній. Тих, хто формував і формує мистецьку ауру Вінниці, можна перелічити на пальцях. Ви, як ніхто, розумієте, що ми, творці мистецького контенту, є вільними від стереотипів і ніколи не станемо в стійло", – пише Ірина Френкель,  експертка з питань культурної політики, директорка Українського центру культурних досліджень.