У Вінниці шукають порушників, які продають гриби без дозволу

У Вінниці рейдові бригади перевіряють гриби, які продають на ринках. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на пресслужбу Вінницької міської ради.

Представники Держпродспоживслужби та Муніципальної варти проводять спільні посилені "грибні рейди" на семи ринках Вінниці. Фахівці дають поради, як убезпечити себе та свою родину від отруєнь грибами. У Держпродспоживслужбі наголошують: лісові гриби категорично не можна купувати на стихійних ринках, а у встановлених торговельних точках необхідно вимагати у продавця довідку ветеринарно-санітарної експертизи.

У Вінниці цього року зареєстрований один факт отруєння грибами, а в 2020 році таких випадків було 33, при цьому постраждало 40 людей.

"Основною причиною грибних отруєнь є невміння розпізнавати їстівні та отруйні гриби. Тому застерігаємо: ніколи не збирайте тих грибів, яких не знаєте; зібрані гриби ще раз ретельно перевірте. Якщо гриб викликає хоч найменший сумнів, краще його викинути. Не можна пробувати сирі гриби на смак, вони підлягають кулінарній обробці в день збирання. Не можна збирати гриби біля автотрас, сміттєзвалищ, звалищ відходів хімічної промисловості. Не можна купувати гриби у невстановлених для цього місцях, адже вони не пройшли відповідної експертизи. Консервовані гриби домашнього приготування заборонено продавати",– каже начальниця Вінницького міського управління ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області Ірина Односталко.

"У разі найменшої підозри на отруєння грибами, необхідно щонайшвидше звернутися за медичною допомогою. Своєчасна діагностика та лікування допоможе уникнути ускладнень та летальних наслідків. Основними симптомами отруєння грибами є: нудота, блювота, біль у животі, посилене потовиділення, зниження артеріального тиску, судоми, мимовільне сечовиділення, проноси, розвиток симптомів серцево-судинної недостатності", – йдеться у повідомленні пресслужби.