60-річний спортсмен з Вінниччини став 9-ти разовим чемпіоном світу з гирьового спорту

60-річний Віктор Ліщишин завоював перемогу на чемпіонаті світу з гирьового спорту серед чоловіків. Змагання проходило в Афінах, де за звання найкращого гирьовика змагалися понад 150 спортсменів.

Спортсмен підняв гирю вагою 24 кілограма 73 рази.

Чоловік півроку як вийшов на пенсію. Каже, заняття спортом полишати не збирається і при нагоді не пропускає жодних змагань, як в Україні, так і за кордоном.

"В Києві був, Гадячі Полтавської області, Запоріжжі, в багатьох містах України. Окрім України почали їздити за кордон. Перші рази було страшнувато. Був в Узбекистані на чемпіонаті світу, у Греції на чемпіонаті Європи. В Гадячі на чемпіонаті Європи. Останні були в Афінах", — каже Віктор Ліщишин.

Раніше, розповідає, грав за місцеву футбольну команду. У гирьовий спорт прийшов 10 років тому. Пояснює, підіймати гирю потрібно максимальну кількість разів за визначений проміжок часу. Для цього каже, потрібна неабияка сила.

В 52 — Віктор вперше переміг на чемпіонаті України. Відтоді говорить, тренуватися почав активніше, а ще облаштував міні-спортзал у батьківській хаті.

"Такий спортзал ми облаштували 7-8 років тому. Все що знаходиться власним коштом і руками зробили, придбали. На металобазах шукали, купляли гирі, штанги, гантелі. Так вийшло, що немає де займатися", — розповів Віктор Ліщишин.

На останніх змаганнях, які проходили в Афінах (Греція) з 4-го по 11-те липня, Віктор Ліщишин 73 рази підняв гирю вагою 24 кілограми. І став переможцем у особистому заліку. Додому привіз 4 золоті медалі.

"Було дуже спекотно. Збірна України, яку ми представляли зайняла перше командне місце. Якщо взяти по віку, то я повинен штовхати і рвати 16 кілограмові гирі, але я спробував себе ще в 24, хоча можна було не піднімати. Перевірив на що я вартий", — говорить Віктор Ліщишин.

Віктор розповідає, аби виступити на змаганнях — потрібно заплатити гроші за участь, білети і житло. Не всім ветеранам спорту такі витратити по кишені.

"Допомогли мені друзі. Приблизно змагання обійшлися в 600 євро", — каже Віктор Ліщишин.

Нині чоловік готується до чемпіонату світу, які відбудуться восени в Узбекистані.

А ось чи потрапить туди іще не знає, бо грошей на поїздку не вистачає.

Читайте також

"Усі на всьому": у Вінниці відбувся водний фестиваль На Вінниччині стартували всеукраїнські змагання з велосипедного спорту Вінницька "Нива" оновлює склад команди. Уже приєдналися чотири гравці