У Вінниці нарешті завершують будівництво нового корпусу лікарні швидкої допомоги

У Вінниці готують до здачі в експлуатацію новий корпус міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на пресслужбу Вінницької міської ради.

"Приміщення збудоване, залишилось його оснастити. Вже закупили обладнання на понад 100 млн грн. Чекаємо завершення торгів по решті", – повідомляє міський голова Сергій Моргунов.

Вінницька міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги є центральним стаціонарним підрозділом в системі екстреної медичної допомоги Вінницького регіону. Вона виконує функцію багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування другого рівня та є опорним закладом Вінницького госпітального округу.

У жовтні 2017 року розпочали будівництво нового корпусу лікарні. У триповерховому приміщенні мають розміститися відділення екстреної медичної допомоги з необхідними зонами, сучасна реанімація на 18 місць, ургентний операційний блок, приймально-діагностичне відділення. На нульовому поверсі передбачене центральне стерилізаційне відділення та пральня. Будівельні роботи вже виконані на 97 %. Вже придбали операційні столи, лапароскопічні стійки, мийно-дезінфекційні машини, апарати ШВЛ, системи моніторингу стану пацієнта, наркозно-дихальні апарати, цифрову рентгенографічну систему, автоматичний гематологічний аналізатор, ультразвукове діагностичне обладнання, комплект устаткування для центрального стерилізаційного відділення.

Нагадаємо, новий корпус лікарні обіцяли добудувати торік восени, але в листопаді над будівництвом нависла загроза замороження через борги уряду перед будівельниками. Щоб врятувати ситуацію, наприкінці жовтня минулого року з бюджету Вінниці на завершення побудови нового корпусу лікарні ШМД в якому планують відкрити відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги, виділили 29 мільйонів гривень.

Додамо, що будівництво розпочато у 2017 році, через деякий час Уряд відмовив Вінниці у фінансуванні будівництва та закупівлі обладнання для нової лікарні "швидкої допомоги", що раніше було передбачено в межах фонду соціально-економічному розвитку. Фінансуються роботи з коштів державного та міського бюджетів.