У 2022 році приступлять до другої черги з очистки Південного Бугу (Фото)

У Вінниці тривають роботи з очистки річки Південний Буг. Наступного року обсяги планують значно збільшити - викачати 900 тисяч кубічних метрів намулу. Від цього залежить якість питної води. Загальна кошторисна вартість робіт становить 60 мільйонів 200 тисяч гривень.

Про це повідомляють у Вінницькій міській раді.

“Це унікальний проєкт, мета якого - покращення екологічного стану ріки, що є джерелом питної води для майже 400-тисячної громади. Наразі вже виконано більше половини робіт першого етапу. Загалом викачали з річки 208 тисяч кубів мулу, що приблизно становить 2500 залізничних цистерн. Також розчистили ділянку водозабору та поглибилив цьому місці дно з 1 метра до 4-5. Це один із чинників, які дозволять покращити якість води”, — йдеться у повідомленні.

Наразі фахівці виконали 60% робіт першого етапу проєкту. Для цьбого залучили спеціальну техніку: три земснаряди, дві баржі, буксир, плаваючий екскаватор, екскаватор з грейпферним ковшем, екскаватор для навантаження на автосамоскиди ґрунту, який вивозиться на полігон, та два автосамоскиди “Татра”.

“Перша черга проєкту по очистці Південного Бугу охоплює трохи більше трьох кілометрів. Реалізацією цієї черги ми займаємось два роки. Цн масштабний і довготривалий проєкт, терміни реалізації якого залежать від кількох факторів. Адже 13 з половиною кілометрів річки Південний Буг в межах міста - це досить серйозна робота. З наступного року ми будемо розпочинати реалізацію другої черги цього проєкту. Вона найскладніша, оскільки маємо викачати з річки близько 900 тисяч кубічних метрів намулу. Крім того, там річка ширша, тому є певна проблематика, що доведеться заходити у житлову зону, де неможливо створити масштабні карти намиву - тобто такі, як тут. Також більше часу займатиме вивезення намулу на полігон та на карти, які знаходяться на більш віддаленій відстані. Я думаю, якщо буде відповідне фінансування, то ми зможемо пришвидшити ці роботи. Сьогодні поставив завдання відпрацювати ці питання. Зокрема, по лінії обласного екологічного фонду цьогоріч нам виділили 10 мільйонів гривень з обласного бюджету”, — розповів вінницький міський голова Сергій Моргунов.

Під час реалізації першої черги проєкту найбільш проблемною виявилась ділянка в районі “Вінницяоблводоканалу”, де відбувається водозабір. Глибина дна сягала лише близько метра через величезну замуленість. Нині територію розчистили і поглибили дно до п’яти метрів. Це один із чинників, які дозволять покращити якість питної води.