На Вінниччині відновили вузькоколійний залізничний маршрут

depo.ua

З четверга, 14 жовтня, по 11 грудня, на Вінниччині відновлюється курсування вузькоколійного поїзда за маршрутом Рудниця – Гайворон. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на сайт залізничної станції Гайворон.

Поїзд №№ 6272/6273, прозваний в народі "кукушкою", відправлятиметься з Гайворона о 17:20, з Рудниці – о 7:51.

Це найдовша в Україні вузькоколійна залізниця, довжина маршруту – 78 км. Поїзд курсував до початку карантину у 2020 році, а потім його рух припинився і не відновився після зняття жорстких обмежень.

Вузькоокорійна залізниця для жителів Гайворона і частини Вінниччини – це не туристична принада (переважно саме в цій ролі намагаються зберігати вузькоколійні залізниці), а необхідність, оскільки в деякі населені пункти на її маршруті можна потрапити тільки або "вузькою" (так часто називають вузькоколійку), або власним автомобілем, якщо такий є.

У Гайвороні, щоб привернути увагу до необхідності відродження вузькоколійки, навіть влаштовували GOODoK FEST, депутати різних рівнів писали звернення у всі інстанції.

Раніше були проблеми й з рухом поїзда Вінниця – Гайворон, курсування якого припиняли через нерентабельність, але потім його рух відновили, а нещодавно почав діяти залізничний маршрут Київ – Гайворон.