На Вінниччині лише за одну добу сталося 10 пожеж в екосистемах

День

У Вінницькій області почастішали пожежі на відкритих територіях. Лише за вчорашню добу, 10 жовтня, рятувальники ліквідували 10 загорань в екосистемах. Суха трава горіла у Гайсинському, Вінницькому та Тульчинському районах області, а також у Вінниці. Як повідомляє головне управління ДСНС України у Вінницькій області, вогнем було знищено близько 10 га сухого настилу. До ліквідації даних пожеж від ДСНС залучалося 40 чоловік особового складу та 10 одиниць спецтехніки.

«Рятувальники Вінниччини закликають громадян суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожеж в природних екосистемах. Перш за все, не варто випалювати суху траву та сміття на присадибних ділянках, розводити відкритий вогонь поруч із господарчими будівлями, а також залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці», – закликають рятувальники.

Між тим, як писав «День», екологи нагадують, що пожежі в екосистемах знищують корисну для ґрунту мікрофлору, бідніє рослинний покрив, зменшується кількість гумусу у поверхневому шарі і це призводить до деградації земель. Не рідко загорання трави призводить до винищення тварин та птахи, які мешкають в екосистемах. Окрім цього, такі підпали не локалізують на одному місці. Вітер швидко поширює їх на значні площі, що може призвести до знищення лісосмуг та житлових помешкань.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниччина

Фото – vn.dsns.gov.ua