У Вінниці скасували фестиваль військово-історичної реконструкції “Вінниця – столиця УНР”

Місто над Бугом

Всеукраїнський фестиваль військово-історичної реконструкції “Вінниця – столиця УНР” цьогоріч скасували, оскільки епідеміологічна ситуація в країні не дозволяє влаштувати його у таких масштабах, як задумали організатори. Водночас працівники Центру історії Вінниці зосередились на створенні цікавого контенту і готують до Дня захисників і захисниць України презентацію іншого проекту. Про це Місту над Бугом розповів директор Центру історії Вінниці Олександр Федоришен.

"Епідемічна ситуація, яка складається нині (дякувати Богу не у Вінниці) загалом в Україні примусила нас прийняти рішення про скасування основної і центральної події – військово-історичної реконструкції. Зазвичай це більше 200 гостей з інших міст, в яких несприятлива епідемічна ситуація. Ми робили попередній моніторинг з учасниками фестивалю, і, на жаль, того відсоткового співвідношення по вакцинації нереально досягти. А, найперше, це специфіка "жовтої" зони: попри те, що подія відбувалась би зовні (на вулиці, а не в приміщенні), теж потребувала би обмеженого кола глядачів", – розповів Олександр Федоришен.

Цю ідею збирались втілити вже давно і, нарешті, час настав, – каже Олександр. Один кадр з майбутнього відео навіть опублікували на сторінці Центру у Фейсбук.

"Як і минулого року, робимо акцент на онлайн-активності. Вирішили зробити відео, присвячене до Дня захисників і захисниць України, обігруючи цей контекст нової назви свята 14 жовтня і говорячи про історичний і сучасний контекст цієї важливої подіїв календарі для теперішньої України", – додав директор Центру історії Вінниці.

Відео презентують на Фейсбук-сторінці Центру історії Вінниці 14 жовтня.