У Могилеві-Подільському капітально ремонтують вулицю Вокзальну

Вінницька облрада

Вулиця Вокзальна у Могилеві-Подільському за місяць має бути капітально відремонтована. Наразі тут активно ведуться роботи. Ця дорога – одна із 34 об’єктів, які пройшли конкурсний відбір і ремонтуються за співфінансування з обласного дорожнього фонду.

- Обласна Рада цього скликання змінила підхід до умов участі у конкурсі на будівництво і ремонт комунальних доріг місцевого значення в межах населених пунктів. І це дозволило практично кожній громаді бути не лише учасником, а й перемагати в конкурсному доборі, - зазначив голова обласної Ради Вячеслав Соколовий.

12 жовтня голова обласної Ради разом і першим заступником Володимиром Кістіоном під час робочої поїздки оглянули хід ремонтних робіт.

Могилів-Подільською міською радою на обласний конкурсний відбір було подано 4 проєкти. На засіданні комісії з відбору об’єктів комунальної власності у сфері дорожнього господарства для реалізації відібрано об’єкт «Капітальний ремонт вулично-дорожньої мережі по вул. Вокзальній». Протяжність ділянки, яка ремонтується, - 600 метрів, площа - 7 350 квадратних метрів.

- Раніше тут було неякісне покриття та вибоїни. Ми працюємо на ділянці - місяць, протягом наступного місяця плануємо завершити роботи та покласти чистовий асфальт, поребрики, бордюри і тротуари, - розповів директор підрядної організації ТОВ «ВК Камелот» Володимир Поляк. - Буде облаштовано два пішохідних переходи, острівці безпеки та розділові смуги. Завдяки цьому рівень безпеки для людей буде досить високим.

Заступник Могилів-Подільського міського голови Михайло Слободянюк каже, що вони вдячні обласній Раді за підтримку цього проєкту.

- Цей об’єкт має два важливих акценти – це продовження в’їзду в місто та безпекова складова. М-21 – це дорога міжнародного значення, яка з’єднує митний перехід Могилів-Подільського з Республіками Білорусь та Польщею, і вона є продовженням до мосту Ямпіль-Косеуць (Республіка Молдова). Загальна вартість об’єкта – 14 млн грн, з них 4 млн грн – це місцевий бюджет. Ми вдячні обласній Раді за підтримку цього проєкту, тому що частина яку фінансує місто – 30%. Робимо дуже вадливу справу, і цей об’єкт буде прикрасою нашого міста, – зазначав Михайло Слободянюк.

Про важливість цієї дороги каже також голова обласної Ради Вячеслав Соколовий. Він також відзначає, що обласна Рада цього скликання збільшила кількість коштів на ремонти комунальних доріг.

- Ця дорога важлива, тому що кожен житель Вінниччини - важливий. У минулому році на дороги було виділено 50 млн грн, в нинішньому – 170 млн грн, за рахунок чого фінансується капітальне будівництво 34 комунальних доріг. Яскравий приклад – саме ця дорога у Могилеві-Подільському: 10 млн грн на неї спрямовано з дорожнього фонду. Наразі в громаді ще декілька доріг, які капітально ремонтуються. Поступово будемо запроваджувати такі стимули та механізми, щоб кожна громада могла розбудовувати свою інфраструктуру, – зазначив Вячеслав Соколовий.

Пройшла конкурсний відбір, отримала співфінансування із обласного дорожнього фонду і уже відремонтована – частина вулиці Тімірязєва у Мурованих Курилівцях. Відремонтована площа дороги – 1 556,5 кв.м, вартість проєкту (після тендерних процедур) – 758 тис. грн, співфінансування з місцевого бюджету – 161 тис. грн (це 15% вартості проєкту).

Дорога по вулиці Тімірязєва є під’їзною дорогою до Мурованокуриловецького навчально-виховного комплексу №1. По цьому відрізку дороги постійно рухаються жителі чотирьох суміжних вулиць (Сонячна, Горенчука, Ветеранів війни та провулку Тімірязєва).

Довідково.

Вінницька обласна рада 8 скликання збільшила майже втричі фінансування на відновлення доріг в громадах на 2021 рік. Рішенням обласної Ради передбачено направити максимально дозволені законодавством 20% державної субвенції на ремонт комунальних автошляхів безпосередньо в громадах Вінницької області. Одночасно зменшено обсяг співфінансування з бюджетів громад – із 50% до 15%. Саме така формула допомогла розширити перелік доріг з навантаженням на бюджети громад, які вони зможуть подужати.

Стежте за новинами у Теlegram.

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook.