Кандидата-двійника на посаду очільника громади у Липовці зняли з виборів

UA: Cуспільне мовлення

Кандидата-двійника самовисуцванця Василя Авраменка на посаду очільника громади у Липовці зняли з виборів. Це порушує терміни виборчого процесу.

Про це Суспільному повідомив представник місцевого осередку "Європейська солідарність" Руслан Танасюк.

Перший порядок денний, який було запорпоновано, питання про зняття з реєстрації не виносилось. Не зрозуміло з яких причин. Була пряма вказівка з ЦВК про те, що це грубе порушення виборчого права і кодексу про вибори місцевого самоврядування. Відповідно комісія відреагувала і внесла в порядок денний зняття з реєстрації кандидата самовисуванця, — Руслан Танасюк.Липовецька ТВК у новому складі засідала сьогодні пообіді. Новою головою комісії став — Микола Кожухівський. Він представляє міський осередок політичної партії "За майбутнє".

За рішення зняти з виборчого процесу самовисуванця Василя Авраменка комісія проголосувала одноголосно.

На сайті ЦВК йдеться що рішення про скасування можна приймати не пізніше ніж до 12 жовтня включно.

За словами, представника місцевого осередку "Європейська солідарність" Руслана Танасюка, те що члени комісії не відреагували на бажання самовисуванця Василя Авраменка зняти свою кандидатуру з виборів є більшим порушенням, аніж те, що комісія задовольнила це прохання сьогодні, 13 жовтня.

Суспільне намагається дізнатися позицію СБУ у Вінницькій області чи розпочате розслідування щодо порушень виборчого законодавства.

Що відомо На вибори очільника громади у Липовці зареєструвалося двоє тезок — Авраменки Василі Петровичі. Один з них, каже, хотів підзаробити, а коли дізнався, що його кандадатуру висунуто на вибори, хотів все скасувати і подав відповідну заяву до територіальної виборчої комісії. Заяву про зняття з реєстрації самовисуванець Василь Авраменко подав 11 жовтня. 12 жовтня, на засіданні заяву підтримали 5 з 18-х членів Липовецької ТВК.