Вінниччани продовжують вшановувати пам'ять захисників та захисниць України

UA: Cуспільне мовлення

14 жовтня хвилинною мовчання та покладанням квітів у Вінниці вшанували памʼять захисників та захисниць України. О 12-ій ранку на площі Європейській зібралися військові, їх родини та містяни.

Збиратись кожного року на площі Європейській — це традиція, розповідає офіцер Андрій Грачов. Чоловік, розповідає, 489 днів захищав Донецький аеропорт.

"Ми кожного року на тому ж самому місці, збираємось о 12, в незалежності від того, в кого які плани, ми все відкладаємо і приходимо сюди", — каже Андрій Грачов.

Тетяна Новікова сьогодні повернулась із передової. Там, розповідає, працює військовим медиком із 2014 року. Сьогодні, взяла відпустку і приїхала у рідне місто.

"Свято щімливе, бо дуже хотілось би, щоб всі наші були поруч, а деяких вже немає. Тому, одночасно і дуже радісне і дуже щімливе свято", — розповідає Тетяна Новікова.

Що відомо

День захисника України почали відзначати з 2014 року. Відповідний указ підписав 5 -й президент Петро Порошенко. Цим указом було скасовано 23-лютого — День захисника Вітчизни. Також 14 жовтня відзначають День Українського козацтва та День Покрови Пресвятої Богородиці.