У Вінниці відбулася прем’єра фільму місцевого режисера “Відлуння”

depo.ua

Учора, 13 жовтня, у Вінниці відбулась прем’єра військово-історичної драми місцевого режисера Валерія Шалиги "Відлуння". Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на Вінницьку міську раду.

Стрічка розповідає про події Другої світової війни, зокрема перших місяців окупації у Вінниці та масове знищення євреїв 19 вересня 1941 року. Чимало сцен були відзняті на вулиці Соборній та інших колоритних вуличках середмістя, де збереглись характерні будинки тих часів. У фільмі знялись відомі українські актори, серед яких Олексій Суханов та Ольга Олексій, а також вінничани - громадський діяч Олександр Шемет та юний актор Марко Герцберг.

У картині показана доля молодого подружжя Хави і Абрама, а також лікаря Куликова, який намагається врятувати поранених військовополонених. Після загибелі однієї з єврейських сімей залишається маленький хлопчик Сьома, якого переховує у себе на горищі українка Маруся. Але про це дізнаються поліцаї. Тому 19 вересня, у день, коли євреїв масово вивозили на розстріл, Маруся з хлопчиком намагається втекти з міста.

Прем’єру фільму планували на жовтень минулого року, але через суттєве погіршення епідситуації її перенесли. Згодом стрічку презентуватимуть й у інших містах України.

Крім Вінниці, зйомки проходили у й Мурованих-Курилівцях, Калинівці, Житомирі та Києві. У цій військово-історичній драмі знімалися Ольга Олексій, Олексій Суханов, Ігор Волков, В’ячеслав Ніколенко, Андрій Жила, Анна Тамбова, Петро Авраменко, Марія Моторна, Андрій Кронглевський? Ірина Бондаренко. Також дістались ролі і вінничанам - маленькому актору Марку Герцбергу і вінницькому громадському діячеві, а в минулому журналісту Олександру Шемету та представникам громадської організації "Жива історія".

Фільм "Відлуння" став ще одним кінонадбанням в історії кіно Вінниччини, зокрема у фільмографії вінницького режисера Валерія Шалиги. Це третя робота режисера, знята за останні п’ять років у Вінниці. Перед цим були кінострічки "Тримай біля серця" про історію бійця АТО та події початку війни Росії проти України на Донбасі, а також "Таємна операція" про історичні події доби Визвольних змагань 1917-1921 років, пов’язані з міждержавною зустріччю у Вінниці Симона Петлюри та Юзефа Пілсудського.

Нагадаємо, вийшов у прокат художній фільм про те, як комуністи на Вінниччині руйнували церкви і будували "нове життя".