На Вінниччині пройшов фестиваль тиманівської каші

UA: Cуспільне мовлення

На Вінничині пройшов фестиваль Тиманівської каші. Нею пригощали усіх, хто завітав на фестиваль, розповіла староста Тиманівки Світлана Бранець.

Фестиваль цьогоріч провели на території парку палацу Шереметьєва - пам’ятки архітектури XVIIІ століття. В такий спосіб місцева громада хоче привернути увагу до стану палацу. Він, каже Катерина Третякова потребує негайної реставрації.

Аби каша була смачною варити її потрібно понад 3 години. На фестивалі, аби вистачило всім гостям, наварили до сотні літрів страви, каже, кухарка Оксана. Всіх бажаючих пригощали безкоштовно.

Ольга Плодиста живе у Тиманівці. На фестиваль прийшла із онучкою. Каже, це традиційна страва у Тиманівці. Її тут готують на свята чи нев кожній родині. Додає, в селі існує легенда, що рецепт, господині підгледіли у козаків ще 400 років тому.

Окрім каші, на фестивалі представники 21 села, Тульчинської ТГ представили свої традиційністрави, гончарні вироби та вишиванки.

Що відомо

Фестиваль Тиманівської каші у селі проводять із 2019 року, каже очільня відділу культури Тульчинської міської ради Катерина Третякова. А з 2018 року ця страва внесена до Вінницького обласного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини.