"Вінницька" ікона стала частиною загальнодержавного календаря ПЦУ

depo.ua

"Вінницьку" ікону, також відому під назвою "Рожецька ікона Божої Матері", внесли до календаря Православної церкви України. Відповідне рішення учора, 22 листопада, під час засідання Священного Синоду. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням пресслужбу Вінницько-Барської єпархії ПЦУ.

Днем шанування визначили 7 вересня. Історія полотна була безпосередньо пов’язана з жіночим Рожецьким монастирем, що свого часу існував на Вінниччині. На початку XVIII століття у закладі сталася пожежа, під час якої згоріла церква. На попелищі храму черниці віднайшли єдину ікону, що вціливши отримала назву "Врятована із пожежі Божа Матір" або "Рожецька ікона Божої Матері".

"На жаль після революційних подій 1917 року, коли радянська влада масово знищувала Православ’я, сумна доля спіткала й Рожецьку пустинь. В довоєнний період вона була закрита. Лише під час німецької окупації з 1941 по 1942 роки чернече життя відновилось на короткий термін. За народним переданням, одного разу ігуменя доручила черниці протерти ікону. Остання в свою чергу виконала прохання. Після цього намісниця побачила, що образ нібито все рівно залишився брудним. Тоді вона викликала монахиню і вказала її на невиконання послуху, на що та відповіла, що вона все виконала. Щоб дізнатись в чому річ, вони підійшли до ікони і побачили, як святиня вкрита миром, немовби плаче. Сестри одразу ж відчули, що наближається щось невідворотне і тому вирішили полишити обитель та відправитись у Браїлів, - йдеться у повідомленні.

Після відходу монахинь в монастирі підпільники влаштували засідку. Коли ж приїхали німецькі солдати, то вартовий з дзвіниці почав стріляти. Загарбники втекли, але через певний час повернулись та спалили обитель вщент. Подальша доля ікони на сьогодні складає велику загадку.

Певний час "Вінницька" ікона Пресвятої Богородиці знаходилася у Спасо-Преображенському кафедральному соборі Вінниці, однак цього року її передали у відродженій вінницькій жіночий монастир на честь Благовіщення Пресвятої Богородиці. Тепер цей образ є однією з головних святинь вінницької обителі, перед яким моляться черниці та прочани.

Нагадаємо, у липні цього року у Вінниці заснували перший жіночий монастир ПЦУ. Заклад назвали у пам'ять про Благовіщенську жіночу обитель, яка існувала у XVII-ХІХ століттях.