У Вінниці триває тиждень тестування на ВІЛ і гепатити, але мобільна лабораторія не працює

depo.ua

З 22 до 28 листопада триває Міжнародний тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити. Традиційно у Вінниці у ці дні працювала мобільна лабораторія, де усі охочі могли зробити експрес-тести. Цього року у зв’язку з тим, що Вінниччина потрапила до "червоного" рівня епідемічної небезпеки, мобільна лабораторія не працює, але тестування можна пройти у клінічному центрі інфекційних хвороб і в сімейних лікарів. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на ФБ-сторінку клінічного центру інфекційних хвороб.

Швидкі тести на вірусні гепатити та ВІЛ – безоплатні.

"Ми планували роботу лабораторії, однак пандемія COVID-19 вносить свої корективи. Щодня наші працівники рятують життя пацієнтів, які до нас поступають із коронавірусною хворобою. Проте, ми працюємо й в інших напрямках. І усі охочі можуть пройти тестування на виявлення ВІЛ та гепатитів у нашому центрі з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 16:00", –повідомляє директор Клінічного центру інфекційних хвороб Ігор Матковський.

З 1 січня по 1 листопада цього року в області вперше було офіційно зареєстровано 174 ВІЛ- позитивних осіб, діагноз СНІД встановлено 94 жителм області. За цей період померло 69 ВІЛ-позитивних людей, зокрема від СНІДу – 34. На антиретровірусному лікуванні (це лікування, яке уповільнює розмноження вірусу імунодефіциту людини в організмі інфікованого і дозволяє йому багато років жити повноцінним життям) в області перебувають 2200 ВІЛ-позитивних, серед яких 49 дітей.

Нагадаємо, чому останнім часом зросла увага до проблеми вірусних гепатитів.