Від 10 до 50 кілограмів вживаного одягу щодня. Соціальний центр у Вінниці шукає більше приміщення

UA: Cуспільне мовлення

Від 10 до 50 кілограмів вживаного одягу щодня приносять до соціального центру у Вінниці. Відкрили його 4 роки тому переселенці зі Сходу. Ініціатором є громадська організація "Спільна справа". Тоді, розповідає працівниця складу Тетяна Трушина, одягом допомагали переселенцям. Тепер роздають всім охочим. Вживані речі до них приносять щодня. Тепер тут їм затісно, шукають більше приміщення.

Тетяна Катрощук вибирає речі. У жінки — п'ятеро дітей. Каже, хоч і працює, грошей на одяг не вистачає. А тут можна взяти безкоштовно.

"Я беру із запасом. До мене приходять в гості, я даю знайомій і собі залишаю", — розповідає Тетяна Катрощук.

Склад вживаних речей створили переселенці з Донеччини та Луганщини. Приміщення надала мерія. За 4 роки існування одягнули понад 4 тисячі людей, розповідає працівниця Тетяна Трушина.

Ініціатором такого соціального центру є громадська організація "Спільна справа". Раніше одяг надавали лише переселенцям. Зараз взяти безкоштовно речі тут можуть всі охочі.

"Всі до нас можуть прийти. Приходять із малозабезпечених родин, самотні люди. Всі хто прийшов не йдуть з порожніми руками. Щось та й підберуть собі", — каже Тетяна Трушина.

Склад працює двічі на тиждень. На ньому можна не лише взяти речі, а й віддати ті, які не носите.

Всі речі оглядають та сортують.

Протягом дня на склад за адресою Замостянська, 7 привозять до 50 кілограмів одягу. Зберігають речі в коробках та мішках. Тож їм необхідне більше приміщення. А ще працівникам потрібна швейна машинка. На ній, каже працівниця складу Лідія Смик, могли б лагодити одяг та шити екосумки.

Читайте також

На місці зруйнованої зупинки на Вінниччині встановлюють скульптурну композицію з вежами та волом "Розумний будинок". Як працює система сповіщення в одній із багатоповерхівок Вінниці