У Вінниці покажуть фільм про Леонтовича та «Щедрик»

Новини Вінниці

Прем’єра фільму «Микола Леонтович та його Щедрик» відбудеться 13 січня 2022 року в кінотеатрі “Родина” о 13.30.

Це другий фільм з циклу «Видатні люди Вінниччини», де ми розповідаємо про життя та діяльність наших відомих земляків. Знятий вінницькою студією SwitVideo Production за власні кошти та при підтримці Вінницької міської ради, за участю акторів Вінницького музично-драматичного театру на основі реальних подій.

«Ідея створення фільму належить режисеру Василю Медяному і з’явилася після його поїздки до США на Різдвяні свята у 2015 році. На кожному кроці звучали відомі акорди Щедрика, було дивно, що ніхто не знає справжнього автора цього шедевру. Головна мета творців стрічки полягала в тому, щоб розкрити для глядача поетичну натуру Леонтовича і його нелегкий мистецький шлях до успіху та розкрити світу історію нашого земляка. За три роки зйомок група дослідила багато локацій та документів, пов’язаних з життям композитора», – йдеться в анонсі.

Фільм є учасником багатьох міжнародних фестивалів.

Під час зйомок фільму були задіяні як вінницькі історики , які глибоко вивчають творчість Леонтовича, так і зарубіжні дослідники його спадку, зокрема в Канаді та США. У фільмі використані локації, де насправді працював М.Леонтович.

Після перегляду стрічки можна буде зустрітись з авторами фільму, акторами та поставити запитання.

Також можна буде переглянути стрічку і 14 січня о 13.30.

Презентація фільму проходить за підтримки Департаменту культури Вінницької міської ради з дотриманням всіх карантинних обмежень.