У Вінниці відкрили виставку «Блокпост пам’яті». Експозицію складають речі загиблих на Донбасі солдатів (Фото)

Vinbazar.com

12 січня у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї відкрили виставку “Блокпост пам’яті”. В експозиції представлено особисті речі бійців АТО/ООС, які загинули під час російсько-української війни. Експонати передали пошуковці, що “повертають” захисників додому з полів бою.

Пересувна виставка прибула до Вінниці з Хмельницького. Вона складається із півтори тисячі експонатів. Особисті речі 40 загиблих бійців розмістили у ящики від патронів, які переобладнали під вітрини.

“Переважна більшість представлених персональних вітрин - це люди, яких ми знаходили і привозили з поля бою, а також побратими наших знайомих. Серед них є й вінничани - Сергій Муравський та Вадим Наумов. Тіло Вадима ми знайшли та передали матері, - розповідає автор виставки та волонтер пошукової місії “Евакуація 200” Павло Нетьосов. - Пересувну виставку заснували в 2016 році. Об’їздили з нею майже всю Україну”.

Окрім речей серед експонатів також представленні залишки снарядів, розпечене у бою залізо, понівечена зброя, каски, а також світлини місць боїв, які зробила пошукова група. Завдяки старання волонтерів експозицію встигло побачити понад сто тисяч людей. На відкриття запросили також матір героя Небесної сотні Максима Шимка Зою Кузьменко.

Виставка триватиме до 8 травня. Вхід - безкоштовний.