Лісівники Вінниччини розпочали перепис лісової живності

Новини Вінниці

Зимовий облік диких тварин, який ще називають таксацією, здійснюється на початку кожного року у мисливських угіддях державних підприємств. Зазвичай проводять зимову таксацію мисливських тварин протягом кількох днів, до одного тижня.

Про це повідомили у пресслужбі Вінницького ОУЛМГ.

Обов’язковою умовою є наявність снігу, який дозволяє здійснити метод підрахунку за слідами тварин.

«Дані, отримані під час обліку мисливських тварин, допомагають дізнатись, на який вид тварин звернути увагу для збільшення поголів’я, узагальнюють дані й про щільність таких хижаків як вовки, лисиці, чисельність яких останніми роками значно зростає, – розповідає завідувач сектора мисливського господарства В.А.Мельник. – Також на основі даних обліку диких тварин готуються ліміти відстрілу, відлову диких парнокопитних та хутрових звірів у мисливському сезоні 2022-2023 років».

Переважно в угіддях проводять облік із допомогою методу шумового прогону.

Команда, яка збирається проганяти дичину на пробній прощі, проходить інструктаж стосовно виконання роботи, одягається у яскравий спецодяг. Зазвичай, пробна площа складає до 20 відсотків від площі урочища, а самі методи допускають похибку близько 5 відсотків.

У минулому 2021 році у мисливських угіддях держлісгоспів Вінницького ОУЛМГ було зафіксовано 87 голів оленя європейського, 307 – оленя плямистого, 107 – зубра європейського, козулі – 4842 голів, 877 голів кабана, 5804 – зайців-русаків, 781 голову куниці лісової, 94 – куниці кам’яної, 479 – тхора лісового, 863 борсуків, 147 видр, 471 білок, 86 бобрів. Розширюється ареал проживання та збільшується кількість червонокнижного кота лісового – минулого року їх зафіксували 25 особин. Також минулого року у лісових угіддях Крижопільського та Гайсинського лісгоспів офіційно зафіксували 215 голів фазана звичайного, якого раніше у наших лісах не було. Держлісгоспи не лише розводять царського птаха у фазанаріях, а й відпускають у природу. У вольєрному господарстві лісгоспів минулоріч числилась 81 лань європейська, 45 муфлонів.

Також на основі обліку узагальнюють дані про щільність таких хижаків, як вовки, лисиці, кількість яких останніми роками дуже збільшується.

Минулого року зафіксували 31 вовка, 342 лисиці. Чисельність цих хижаків контролюється згідно з санітарно-ветеринарних норм і здійснюється постійний моніторинг відповідними працівниками державної лісової охорони та єгерськими службами держпідприємств ВОУЛМГ.

Лисиці та вовки є серйозною загрозою для молодняка козуль, зайців та інших диких тварин. Надходять дані про напад вовків і на свійських тварин. А лисиці небезпечні як переносники сказу. Щільність лисиці останніми роками перевищує норму практично по всій Україні.