Вінницька бригада тероборони нарощує темпи бойової підготовки

АрміяINFORM

На Вінниччині особовий склад окремої бригади територіальної оборони Збройних Сил України вдосконалює свій вишкіл, готуючись до боїв з агресором.

Тероборонівці відточують навички стрільби зі стрілецької зброї та гранатометів, тактичної медицини і водночас несуть службу з охорони та оборони важливих об’єктів та ключових шляхів на території області. Блокпости, пости повітряного спостереження, контрольно-пропускний режим — завдань теробороні вистачає навіть у тилу. Утім, бійці посилено готуються до виконання завдань за призначенням — ведення бойових дій як піхотна військова частина.

Заняття з тактичної медицини проводять й іноземні інструктори. Серед них — колишній американський військовий з 10-річною вислугою в армії США на псевдо Тор. Чоловік покинув власну справу за океаном, коли дізнався про звірства, що чинили рашисти в Бучі, та приїхав, аби ділитися своїм досвідом із захисниками України. Наразі він навчає тероборонівців надавати першу домедичну допомогу пораненим, правильно накладати джгути-турнікети й кровоспинні пов’язки.

Психологічною підготовкою бійців тероборони опікується психолог корпусу військових капеланів християнської служби порятунку Неля Куцак. Психологиня каже, що чоловіки та жінки, які стали на захист України, мають вміти мінімізувати потрясіння та швидко виходити з екстремальних станів. Серед обов’язкових навичок — допомогти побратиму чи посестрі приборкати шоковий стан та повернути контроль над емоціями. Аби в бійців з’явилися ці знання й навички, фахівчиня проводить психологічні тренінги з особовим складом підрозділів бригади.

У бригаді ТрО говорять, що сто відсотків військовослужбовців — вмотивовані добровольці, котрі стали на захист свого краю та України здебільшого ще в перші дні широкомасштабної війни. Значна частина — учасники АТО/ООС, які мають бойовий досвід і передають його побратимам. Також у частині кажуть, що спільними зусиллями військових структур, органів місцевої влади та волонтерів підрозділи вінницької тероборони оснащені всім необхідним — від екіпірування до озброєння.