Пережили жахи обстрілів і авіаударів: сім’я психіатрів з Харкова тепер допомагає переселенцям у Вінниці

Факти ICTV

Сім'я психіатрів з Харкова тепер допомагає пережити жах війни переселенцям у Вінниці. Саме тут зупинилося молоде подружжя і почало консультувати в режимі онлайн пацієнтів.Сім'я психіатрів з Харкова тепер допомагає пережити жах війни переселенцям у Вінниці. Саме тут зупинилося молоде подружжя і почало консультувати в режимі онлайн пацієнтів.

Ілля і Ольга Чепелеви впевнені, що робота і завантаженість найкращі ліки від стресу. Їхня найважливіша порада - якомога менше дивитися і читати про війну. Звичайно, слід бути в курсі подій, але брати інформацію тільки з перевірених джерел. Головне бути в колективі, поруч з людьми - це допомагає подолати страх.

Що таке тривога і страх лікар-психіатр Ілля Чепелєв відчув на собі. Тільки в березні він зважився вивезти сім'ю з Харкова, який з перших днів війни був під постійними обстрілами окупантів.

- Ми вже по свисту здогадувалися, що це міни летять, по залпах - що це Гради працюють, по двигунах - що це ракета або винищувач, - згадує Ілля.
Сьогодні у відносно спокійній Вінниці разом з дружиною взявся за роботу. Психіатри переконують, що саме робота найкраще допомагає людям подолати стрес.

Працюють з українцями з Донецької, Луганської, Запорізької областей, з тими, кому вдалося вирватися з Херсонської області. Більшість - з розладами адаптації, зі стресовими розладами.

Дружина Іллі Ольга каже, що все, з чим до них звертаються пацієнти, вони з чоловіком пережили самі. Намагаються дотримуватися правил, якими діляться з людьми.

Після Перемоги планують обов'язково повернуться до рідного Харкова. Там - робота в лікарні, пацієнти, яким потрібна підтримка. Тому що постравматичний синдром, за словами медиків, настає не під час війни, а саме після неї. І щоб його не допустити, важливо вже зараз надавати людям профільну допомогу.

Джерело: Об'єднаний ефір українських телеканалів