“Політичне мародерство”: представники місцевого самоврядування висловились щодо обшуків у Бару

24 Вінниця

Не перетворювати правоохоронні органи на інструмент тиску на місцеве самоврядування, а область – на феодальну вотчину окремих осіб. Із таким закликом звернулись до місцевих органів виконавчої державної влади області представники місцевого самоврядування Вінниччини. Причиною відповідної заяви стала ситуація, що сталася днями у місті Бар.

Як розповідає депутат Вінницької обласної ради Олександр Хомяк, 11 травня співробітники Державного бюро розслідувань провели слідчі дії у приміщенні Барської міської ради. За наявною інформацією, приводом для цього стала заява одного з місцевих мешканців зі звинуваченнями посадових осіб місцевого самоврядування.

За інформацією від Олександра Хомяка, Барському відділенню (Жмеринського відділу) ГУНП у Вінницькій області було надано вказівку відкрити кримінальне провадження за надуманих обставин.

“Після проведеної перевірки наданої інформації поліцейські обгрунтовано відмовилися брати участь у політично вмотивованих репресіях. Відтак, невдячну справу фабрикувати кримінальні звинувачення було передоручено посадовцям Державного бюро розслідувань”, – зазначає він.

Депутат стверджує, що публічним сигналом для початку переслідувань стало відео-звернення однієї народної депутатки, пов’язаною із представництвом виконавчої влади на Вінниччині, і називає такі дії “атакою на політичних опонентів”.

Міський голова Бару Володимир Саволюк, на якого, за словами пана Хомяка, і падали звинувачення, називає дії опонентів “політичним мародерством”.

“Психологічна напруженість, емоційна виснаженість людей, вразливість тем війни, зокрема гуманітарної допомоги, сьогодні використовуються як арена для політичного мародерства. Так, саме політичного, на жаль, війна виявила і тих, хто маніпулюючи ціннісними на даний час речами, веде підступну, ганебну політичну гру. Вже тривалий час, я, як міський голова Барської громади, яка завдяки неосяжній єдності її жителів і місцевої влади, працює, розвивається у цей складний час, відчуваю негативне ставлення та політичний тиск на роботу міської ради. Всі ці політичні безчинства в сторону місцевого самоврядування, базуються на безпідставних, надуманих приводах.

Намагання змусити мене визнавати чиюсь зверхність, схиляти до «лояльності», бо хтось відчуває свою вищість, не лякають мене. Моя совість чиста, всі дії та рішення керовані винятково інтересами людей, жителів громади, тих, хто став уже частиною громади та знайшов тут свій прихисток, тих, хто чекає підтримки та допомоги, стоячи зі зброєю в руках і тих, хто чекає допомоги в зруйнованих агресором місцях.

Ось чиї потреби, прохання та інтереси вищі над усе, ось заради кого ми всі самовіддано працюємо. А будь-які спроби та провокації, спрямовані на те, щоб змусити «прогинатися» під когось, матимуть нульовий ефект. Лиш шкода, що це забирає спокій жителів громади, час і сили працювати”, – написав він на своїй сторінці у Facebook.

Свою позицію щодо ситуації у Бару висловив і голова Вінницької громади, очільник регіонального відділення Асоціації міст України Сергій Моргунов.

“Вінничани не потерплять, щоб наш регіон перетворився на єдину феодальну вотчину за зразком північного сусіда, з яким ми зараз воюємо.

Як голова Вінницького регіонального відділення АМУ отримую все більше звернень стосовно фактів тиску на громади області і це дуже небезпечна тенденція, яка загрожує згуртованості суспільства.

Закликаю не допустити тиску на місцеве самоврядування Вінниччини.

За місцевим самоврядуванням, за кожною громадою – люди. Їхні інтереси і порятунок країни сьогодні – найголовніше. І замість зведення рахунків, потрібно згуртовано працювати, щодня – до Перемоги над рашизмом”, – відрізав Сергій Моргунов.

А голова обласної ради Вячеслав Соколовий повідомив, що подібні обшуки трапились і у Тульчинській громаді. На думку керівника найвищого органу місцевого самоврядування в області, такі дії, особливо під час війни, є неприпустимими.

“Неймовірно прикро усвідомлювати, що у воєнний час всередині країни хтось може вдаватися до спроб політичного тиску. Вважаю це взагалі неприпустимим, а під час війни – просто злочинним!

Ми маємо не допустити на Вінниччині проявів «силового впливу» на органи місцевого самоврядування. Закликаю відповідні правоохоронні органи до проведення неупередженого розслідування, всебічного вивчення ситуації та дій винятково за законом і по совісті.

Сьогодні ми всі маємо працювати злагоджено та в одному напрямі – перемогти ворога та відбудувати наші міста й села. Разом! Спільно! Тільки так кується Перемога!”, – висловився він.

Посадовці сподіваються, що їхні заклики будуть почуті місцевими органами державної виконавчої влади.