Лукашенко посилив відповідальність за протести у Білорусі

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на національний правовий інтернет-портал.

Зазначимо, що, зокрема, посилюється відповідальність за участь та організацію групових дій, що грубо порушують громадський порядок

Згідно з законом, до відповідальності за неодноразове порушення порядку організації або проведення масових заходів можуть притягати осіб, які двічі протягом року були засуджені за статтею 24.23 КоАП за несанкціоновані акції і протягом року після другого стягнення знову порушили законодавство про масові заходи.

За це порушникам загрожує арешт, або обмеження волі строком до трьох років, або позбавлення волі на до трьох років.

Крім того, посилюється й відповідальність за "участь та організацію групових дій, що грубо порушують громадський порядок". Раніше за це можна було отримати до трьох років обмеження або позбавлення волі. Цей закон передбачає покарання до чотирьох років позбавлення волі або від двох до п’яти років обмеження волі.

Водночас передбачена кримінальна відповідальність за "участь в екстремістському формуванні та сприянні екстремістській діяльності". За залучення до такої діяльності чи"інше сприяння" загрожує до чотирьох років обмеження волі або від двох до шести років в'язниці.

Також документ передбачає кримінальну відповідальності для власників інтернет-ресурсів за поширення забороненої інформації. За повторне порушення протягом року можуть оштрафувати та позбавити волі до двох років.

За "умисне незаконне надання інформації про приватне життя і персональні дані іншої особи без її згоди, за реабілітацію нацизму" також ввели кримінальну відповідальність. За другу за рік пропаганду чи розповсюдження нацистської символіки покарання – до чотирьох років обмеження або позбавлення волі.

Крім того, посилили відповідальність за вбивство міліціонерів і військовослужбовців: нижня планка піднята з 10 до 12 років позбавлення волі. Жорстокіше каратимуть і за опір особам, які охороняють громадський порядок, насильство і погрози проти них і суддів, образу представників влади і їхніх близьких.

Посилено відповідальність за наклеп, а також за заклики до дій, спрямованих на заподіяння шкоди нацбезпеці, наругу над держсимволами, публічні заклики до несанкціонованих акцій.

Водночас за ухилення від сплати податків тепер каратимуть до 12 років.

Зазначається, що основні положення закону набудуть чинності через 10 днів, деякі – через три місяці.

Нагадаємо, днями Лукашенко наказав зробити всенародним святом день, коли СРСР напав на Польщу у Другій світовій.