Столтенберґ: Китай не поділяє наші цінності

Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберґ  , після зустрічі з президентом Байденом заявив, що китайський уряд «не поділяє наші цінності».

Столтенберґ  також згоден з підходом президента Байдена до Росії, пише ГА.

Американський лідер візьме участь в саміті НАТО в Брюсселі 14 червня, на якому Китай і Росія будуть серед обговорюваних питань, зазначив Столтенберг під час спілкування з журналістами в Білому домі. Генсек НАТО також додав, що альянс згоден з підходом Байдена до Росії, включаючи розмову, який відбудеться між президентами в Женеві.

У відповідь на агресивну політику Росії, НАТО провело найбільше посилення колективної безпеки з часів Холодної війни. Про це генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ заявив, виступаючи на конференції в Атлантичній раді у понеділок.

В понеділок та вівторок Столтенберґ перебуває у США з візитом. Це перша подорож генсекретаря НАТО до США з часів початку пандемії.

Останнім часом Росія проводить низку агресивний дій, заявив Столтенберґ, коментуючи політику НАТО щодо Росії, і «ця модель агресивних дій - від військових до гібридних кіберінструментів викликає велике занепокоєння всіх союзників НАТО».

У відповідь НАТО надає політичну та практичну підтримку партнерам, як-от Україні та Грузії, зауважив генсек.

«Але ми також здійснили найбільше посилення колективної безпеки з часів закінчення Холодної війни. До цього спонукали агресивні дії у 2014 році, коли Росія анексувала Крим», - додав він.

Зараз, наголосив посадовець, НАТО має 4 боєздатні бойові групи на Сході Альянсу: «Раніше такого ніколи не було. Це повністю нове». Також НАТО збільшило присутність в Балтійському та Чорному морях і посилило боєготовність сил.

«Загалом, це становить чітку та потужну відповідь союзників НАТО на агресивні дії Росі», - зауважив посадовець.

Столтенберґ наголосив на двовекторному підході НАТО до Росії, який включає вияв сили та непохитності у поєднанні з готовністю до діалогу.

LIVE—@jensstoltenberg on the future of @NATO in conversation w/ @laraseligman #ACFrontPage #NATO2030 https://t.co/GQvN7ENCJP

— Atlantic Council (@AtlanticCouncil) June 7, 2021