Експерти ООН висловили обурення через імовірні тортури над Протасевичем

Експерти ООН з прав людини висловили обурення з приводу затримання, ймовірних тортур і примусового зізнання опозиційного білоруського журналіста Романа Протасевича.

«Обурлива форма затримання Романа Протасевича, повідомлення про те, що він, можливо, відчув на собі тортури з метою отримання хибного зізнання, відмова в доступі до адвоката, а також побоювання, що йому може бути оголошено суворий судовий вирок, свідчать про повне нехтування владою Білорусі міжнародними нормами в галузі прав людини», – говориться в заяві експертів ООН.

Експерти також висловили глибоке занепокоєння стосовно життя Протасевича й закликали до негайного звільнення його та інших журналістів, правозахисників і активістів, затриманих у Білорусі.

«Обурливий спосіб, у який Протасевича було перехоплено й заарештовано, показує, що немає межі, за яку не може переступити цей уряд, аби змусити замовкнути критиків. Це кричущий приклад жорсткого й нещадного придушення всіх незалежних голосів від моменту початку протестів проти оголошення результатів президентських виборів у серпні 2020 року», –Читати все за адресою:https://detector.media/infospace/article/188908/2021-06-08-eksperty-oon-vyslovyly-oburennya-cherez-imovirni-tortury-nad-protasevychem/