Лукашенко оголосив державним святом день вторгнення СРСР на територію Польщі

17 вересня в Білорусі оголошено державним святом з назвою "День народної єдності". Так охрестив цей день самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко, зазначивши, що в цей день в 1939 році було відновлено єдність, яка дозволила Білорусі вистояти в роки Другої світової війни.

Про це повідомило 1 червня агентство "БЕЛТА". Як відомо, 17 вересня 1939 ознаменувалося вторгненням радянських військ у Східну Польщу, після чого армія рушила назустріч військам нацистської Німеччини.

Відповідний указ Олександр Лукашенко підписав 7 червня.  Документ вносить зміни до Указу №157 від 26 березня 1998 року "Про державні свята, святкові дні та пам'ятні дати в Республіці Білорусь".

"Цей день став актом історичної справедливості щодо білоруського народу, розділеного всупереч його волі в 1921 році за умовами Ризького мирного договору", — заявили в пресслужбі Лукашенка.

Також в повідомленні йдеться, що "сьогодні білоруський народ єдиний у виборі стратегічного курсу на розвиток сильної, суверенної та квітучої країни".  У заяві також йдеться, що 17 вересня встановлюється День народної єдності, який, на думку влади Білорусі, демонструє самодостатність білоруської нації та державності.

Як відомо, вторгнення в 1939 році в Польщу було здійснено в рамках пакту Ріббентропа-Молотова. Після цього Польща потрапила в окупацію СРСР і нацистської Німеччини.

Що стосується Ризького мирного договору, то документ був підписаний 18 березня 1921 року між представниками РРФСР і УРСР, з одного боку, і Польщі — з іншого. Підписання поклало край радянсько-польській війні 1919-1920 років і закріпило поділ українських і білоруських земель між Польщею і радянськими республіками.

Нагадаємо, вчена рада Київського національного університету імені Шевченка прийняла рішення про позбавлення невизнаного президента Білорусі Олександра Лукашенка звання почесного доктора. Це звання диктатор Лукашенко отримав ще за президентства Віктора Ющенка.