Тюремники Епштейна, які «проспали» його самогубство, пішли на угоду зі слідством

Співробітники манхеттенського слідчого ізолятора Това Ноель і Майк Томас, які перебували на службі в той момент, коли Джеффрі Епштейн наклав на себе руки, погодилися на співпрацю з прокуратурою.

В рамках угоди зі слідством крім добровільного співробітництва з правоохоронцями Ноель і Томасу належить 100 годин громадських робіт і піврічне перебування під наглядом. На цьому їх покарання закінчується.

На думку слідства, охоронці, яким ставиться перевірка арештантів щопівгодини, займалися своїми справами (спали, розважалися в інтернеті) і лише робили належні записи про обходах в журналі.

Прокуратура стверджує, що мільярдер Джеффрі Епштейн, який перебував під вартою за звинуваченням у торгівлі людьми та сексуальної експлуатації, протягом майже восьми годин пробув без нагляду, що і дозволило йому вчинити суїцид.

У той же час суд над охоронцями-роззявами загрожує вилитися в гучний скандал, оскільки відсутність нагляду за ув'язненими і фальсифікація документів в американських в'язницях - варіант норми. Чому, до речі, в чималому ступені сприяє хронічна недоукомплектованість штату.

«Якщо ви збираєтеся звинуватити Ноеля і Томаса, ви повинні звинуватити всю систему. Тому що вся система зламана», - заявив співробітник нью-йоркської міської в'язниці Тайрон Ковінгтон.

Згідно з офіційною версією, Джеффрі Епштейн - фінансист, філантроп, мільйонер і сексуальний злочинець - наклав на себе руки в камері попереднього ув'язнення в серпні 2019 року.