Білоруські активісти тимчасово заблокували рух вантажівок на кордоні з Польщею та Литвою (ФОТО, ВІДЕО)

Основними цілями блокування є серйозні санкції проти Лукашенка, його відхід та звільнення всіх політичних в'язнів.

8 червня о 12 годині за місцевим часом учасники наметового мітингу на кордоні Польщі та Білорусі почали блокувати рух вантажних автомобілів, пише "Свабода".

Перекриття руху на кордоні з Польщею

Перед початком акції Народне антикризове управління нагадало про свої вимоги:

до Європейського Союзу: прискорити введення сильних і масштабних санкцій проти режиму Лукашенко;

чинному уряду Білорусі: повернути громадянам можливість залишити країну сушею, звільнити політичних в'язнів та провести нові чесні вибори.

Багато нових людей прибуло до пункту пропуску "Бобровники-Бераставиця". Їм нагадали деталі та організаційні аспекти.

На литовсько-білоруському кордоні білоруси перекривають рух у пункті пропуску Медзинінкай.

Мітинги як у Польщі, так і в Литві були узгоджені з місцевою владою. Перед блокадою опозиціонер Павло Латушко ще раз звернувся до європейських політиків з вимогою якомога швидше прийняти дійсно ефективні санкції проти офіційного Мінська та висловив сподівання, що білоруси, які проживають у Латвії, приєднаються до акції.

"Я сподіваюся, що до нас приєднаються люди на інших пунктах пропуску в Польщі та Латвії".

Команда Народного антикризового управління разом з іншими учасниками мітингу передала вимоги уповноваженому представнику польської прикордонної служби. Він передасть їх своєму білоруському колезі.

Учасники мітингу вимагають від Ради міністрів Білорусі "забезпечити конституційне право громадян Республіки Білорусь на вільне пересування і для цих цілей негайно скасувати всі незаконні рішення, засновані на невиправданих обмеженнях перетину державного кордону Білорусі . "

Білоруські активісти проводять подібну акцію на білоруському кордоні Литви. Спочатку до них вийшли литовські прикордонники та заявили, що не дозволяють перекривати дорогу на прикордонному переході в будь-якій формі в 5-кілометровій прикордонній зоні.

Пізніше, після переговорів, вони дозволили кілька хвилин провести мітинг на шосе з вимогою звільнення політичних в'язнів та відкриття сухопутних кордонів білоруською владою. Активісти з плакатами та прапорами вийшли на дорогу на кілька хвилин.

Наступна акція білоруських активістів у Литві запланована на 14 червня.