“На випадок війни”: Лукашенко планує запустити в Білорусі власне виробництво зброї

Олександр Лукашенко заявив, що Білорусі необхідно власне виробництво стрілецької зброї “на випадок війни”.

Про це повідомляє державна агенція БЕЛТА.

“Ми не збираємося когось перемагати … Ми повинні завдати неприйнятну шкоду противнику і маємо захистити самі себе і свої сім’ї … Якщо, не дай Боже, якийсь конфлікт, війна, кожна сім’я, територіальні органи мають бути озброєні всім комплексом стрілецької зброї. Тоді ворог, противник буде розуміти, що з нами краще не зв’язуватися”, – сказав Лукашенко.

Він додав, що Білорусь повинна “мінімум зброї виробляти у себе”: “Тому що всяке може трапитися і сподіватися на заморського якогось дядька, що нам привезуть зброю, не варто. Треба мати своє”.

Лукашенко також зауважив, що для організації виробництва корисний досвід Росії. “Близька нам країна, з якою ми розробляємо, виробляємо зброю, Росія – вона абсолютно не проти, щоб ми за їхніми технологіями розгортали тут виробництво”, – заявив самопроголошений президент Білорусі.

Своєю чергою голова Державного військово-промислового комітету Дмитро Пантус розповів журналістам, що за дорученням Лукашенка про створення в країні стрілецької зброї та боєприпасів сформовано науково-виробничий кластер “Устье” на території Оршанського регіону.

“Сьогодні там п’ять нових цехів, об’єктів, де ми виробляємо, модернізуємо певні типи стрілецької зброї. Частина цих видів вже стоїть на озброєнні Збройних сил Білорусі. Освоєно серійне виробництво вже трьох типів набоїв”, – заявив Пантус.

Нагадаємо, Лукашенко надав терористам “ЛНР” доступ до Протасевича і натякнув на смертну кару.

23 травня у Мінську затримали засновника опозиційного телеграм-каналу Nexta Романа Протасевича, який перебував на борту літака Афіни – Вільнюс, який здійснив екстрену посадку через повідомлення про вибуховий пристрій на борту. Після затримання Протасевича до редакції Nexta почали надходити погрози.

Як відомо, інформація про мінування пасажирського рейсу Ryanair, який здійснив примусову посадку у Мінську, надійшла електронним листом. Про це йдеться у фрагменті переговорів білоруського авіадиспетчера і пілота літака Ryanair.

Провладний білоруський телеграм-канал опублікував звернення викраденого у Мінську опозиційного журналіста Романа Протасевича. Батько затриманого опозиційного блогера Дмитро Протасевич заявив, що Романа Протасевича змусили визнати провину на відеозвернення.

Заступник голови Міністерства закордонних справ Польщі впевнений, що засновника Telegram-каналу Nexta Романа Протасевича катували у білоруській в’язниці.

Пізніше білоруський провладний Telegram-канал “Желтые сливы” оприлюднив відео із затриманою Софією Сапегою – дівчиною співзасновника Telegram-каналу NEXTA Романа Протасевича. Її теж затримали у Мінську 23 травня. Згодом білоруські правозахисники внесли Софію Сапегу до переліку політв’язнів.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.