Ляпас Макрону: реакція французьких політиків та інші деталі інциденту

Французький президент Емманюель Макрон отримав ляпас від чоловіка під час візиту в департамент Дром на південному сході Франції. Даний інцидент викликав вкрай негативну реакцію у політиків республіки, навіть найбільш значущих опонентів Макрона, пише УНН.

Ляпас Макрону

Макрон прибув в Дром для зустрічі з представниками галузі громадського харчування, яка зазнала великих збитків у результаті пандемії. На кадрах видно, як президент підходить до огорожі, за якою стоїть чоловік. Макрон хотів потиснути йому руку, проте другою рукою чоловік вдарив по щоці главу держави.

Після цього на чоловіка, який наніс удар, накидається охорона президента. За словами джерела BFMTV, після інциденту поліція затримала двох осіб. Зараз вони поміщені під варту за умисне напад на персону, наділену владою.

Реакція французьких політиків

Французькі політики виступили з різким засудженням вчинку чоловіка. У французьких нацзборах назвали вчинок чоловіка неприйнятним і порахували, що таким чином автор ляпасу хотів “наробити шуму”.

Депутат Ерік Кокерель заявив, що чоловік, який вдарив Макрона, вигукнув гасло, популярне серед ультраправих монархістів. З таким же гаслом на депутата напали кілька років тому представники руху Action Française.

Лідерка головної опозиційної популістської політичної партії “Національний фронт” Марін Ле Пен написала в Twitter, що навіть найзапекліші демократичні розбіжності не можуть виправдовувати фізичне насильство.

Один з лідерів партії LaREM Франсуа Жоліве заявив, що “вдарити президента республіки — все одно що вдарити саму республіку”.

Ляпас Макрона не перший напад на французьких президентів. У 2011 році чоловік напав на колишнього главу держави Ніколя Саркозі: він схопив президента за плече і спробував витягти його за огорожу. Тоді нападника скрутили, в результаті він отримав півроку позбавлення волі умовно.