Три роки в’язниці за участь у протестах: Лукашенко посилив покарання за незаконні акції

За дискредитацію Білорусі можна отримати до чотирьох років ув'язнення

Олександр Лукашенко вніс зміни до Кримінального кодексу Білорусі, які передбачають посилення покарання за порушення порядку проведення масових заходів і екстремістську діяльність. Закон «Про зміну кодексів з питань кримінальної відповідальності» опублікованийна Національному правовому інтернет-порталі.

Нова стаття Кримінального кодексу вводить відповідальність за неодноразове (тобто двічі протягом одного року) порушення порядку організації або проведення масових заходів. За це передбачено арешт, обмеження або позбавлення волі на строк до трьох років.

Новий закон також посилює покарання за публічні заклики до організації або проведення незаконних акцій. Тепер за це правопорушення можна отримати до п'яти років позбавлення волі. Раніше максимальний термін за це порушення дорівнював трьом рокам.

Кримінальний кодекс доповнено статтями 361.4 (сприяння екстремістській діяльності) і 361.5 (проходження навчання чи іншої підготовки для участі в екстремістській діяльності). Перша передбачає покарання, в тому числі за залучення до екстремістської діяльності, у вигляді обмеження волі до чотирьох років або позбавлення волі до шести років.

За опір співробітникові органів внутрішніх справ можна отримати до трьох років позбавлення волі (стаття 363). Максимальне покарання збільшується до семи років, якщо правопорушення вчинено групою осіб або з погрозою застосування насильства. Граничний термін за образу представника влади у зв'язку з виконанням ним службових обов'язків – три роки позбавлення волі (стаття 369). За дискредитацію Білорусі можна отримати до чотирьох років ув'язнення (стаття 369.1).

Посилення законодавства в Білорусі почалося після протестів, викликаних підсумками президентських виборів у 2020 році. В середині травня Лукашенко підписав закон, що дозволяє силовикам застосовувати бойову і спеціальну техніку проти учасників масових заворушень.

Нагадаємо, спецслужби РФ і Білорусі домовились посилити співпрацю у відповідь на «агресивну політику» США і Заходу.